Οι πρωταθλητές Ελλάδας «βγαίνουν» την Κυριακή

0
regional kos1

Με 16άρια ταμπλό, σε Νεάνιδες και Εφήβους, ξεκινούν από αύριο στο Allou! Fun Park οι τελικοί Κάτω των 19 ετών με τους νέους πρωταθλητές Ελλάδας του Beach Volley να «βγαίνουν» την Κυριακή.

Λόγω της αυξημένης συμμετοχής και στις δύο κατηγορίες η ΕΟΠΕ «άνοιξε» τα ταμπλό και οι 16 ομάδες θα χωριστούν σε 4 ομίλους των 4 ομάδων από τους οποίους θα περάσουν οι 2 πρώτοι από κάθε όμιλοι και θα συνεχίσουν με παιχνίδια μονού αποκλεισμού ως τον τελικό.

Οι Νεανίδες ρίχνονται πρώτες στη μάχη, αύριο το πρωί, με το πρώτο παιχνίδι να έχει οριστεί για τις 11:00. Νωρίτερα θα έχουν γίνει Έλεγχος Ομάδων (10:00) και Τεχνική Σύσκεψη (10:30).

Από τις 16 ομάδες που έχουν δηλώσει συμμετοχή ξεχωρίζει η εθνική ομάδα των Βλαχάκη / Σπανού, που στα Finals U23 πήρε το ασημένιο μετάλλιο και πριν από μία εβδομάδα στο Open U19 της Αιδηψού το χρυσό, οι Γεωργοπούλου / Καραγκούνη που ήταν 4ες στα τελικά Κάτω των 23, οι Αλβέρτη / Κατσίκα που ήταν 2ες στην Αιδηψό και οι Μολδοβανίδη / Βακαλοπούλου και Παρισάκη / Μαναβή που βρίσκονται στον εθνικό σχεδιασμό.

Αναλυτικά οι 16 ομάδες που θα συμμετάσχουν στους Τελικούς:
Βλαχάκη Κ. / Σπανού Α.
Αλβέρτη Ε. / Κατσίκα Σ.
Μολδοβανίδη Τ. / Βακαλοπούλου Μ.
Λιάγκη Α. / Μουρατίδη Δ.
Αργυροπούλου Μ. / Μπαλδώκα Ε.
Σπηλιωτοπούλου Αλ. / Κόλλια Ν.
Γεωργοπούλου Μ. / Καραγκούνη Δ.
Παρισάκη Ι. / Μαναβή Δ.
Γεωργοπούλου Α. / Λίσλεβαντ Β.
Λιόντα Α. / Αποστολάκη Μ.
Παπαδοπούλου Ζ. / Μοδιώτη Α.
Πολίτη Ε. / Παπαδάτου Ε.
Παπασταύρου Μ. / Οικονομοπούλου Ε.
Φραγκουλίδου Σ. / Δοβλέτογλου Μ.
Σιούλα Ι. / Ντακούλα Ι.
Αμορανίτη Ελισάβετ / Δικαστοπούλου Νεφέλη ——— Από Ρόδο (1η θέση Regional Δωδεκανήσου)

Οι Έφηβοι θα αγωνιστούν την Παρασκευή (08:00 Έλεγχος Ομάδων, 08:30 Τεχνική σύσκεψη, 09:00 Έναρξη Αγώνων) και ανάμεσα στις 16 ομάδες είναι οι νικητές του Open της Αιδηψού και μέλη του εθνικού σχεδιασμού, Καμπούρης / Αναστασιάδης και οι φιναλίστ του ίδιου τουρνουά και τριταθλητές Ελλάδας στο U23, Κουρτίδης / Kimble.

Αναλυτικά οι 16 ομάδες που θα συμμετάσχουν στους Τελικούς:
Καμπούρης Γ. / Αναστασιάδης Γ.
Κουρτίδης Σ. / Kimble N.
Δεληπρίμης / Γαζής
Σφυρίδης Γ. / Ταυρής Κ.
Γιαννέλης Σ. / Ζήσης Β.
Παππούλης Κυριάκος / Χατζηνικολάου Δημήτρης ——— Από Κω – (2η θέση Regional Δωδεκανήσου)
Παναγής Κ. / Κοντοκώστας Α.
Παιδιαδίτης Η. / Κουτσής Σ.
Νικολακόπουλος Φ. / Καρράς Κ.
Κάππας Κ. / Παπαχρήστου Δ.
Χαλκούσης Γ. / Αρμόνης Π.
Φωτιάδης Π. – Κιριμκίρογλου Ν.
Αντύπας Σ. / Κανέλλος Ι.
Σπανουδάκης / Μιχελάκης
Ηλιόπουλος Β. / Ντανέση Κ.
Γκένοφ Ντάνιελ / Ρουσσέτος Σταύρος ——— Από Ρόδο (1η θέση Regional Δωδεκανήσου)
regional kos2