Οι νικητές στο xxsports 3on3 Basketball που έγινε στ’ Αφάντου

Ολοκληρώθηκε το XXSPORTS 3on3 Basketball Tournament στο ανοιχτό γήπεδο Aφάντου. Νικητές της διοργάνωσης ήταν οι Street Barbers (περσινοί νικητές του θεσμού) που επικράτησαν με 20-12 στον μεγάλο τελικό των Grill Team (περσινοί φιναλίστ)  και κατέκτησαν το τρίτο τρόπαιο του φετινού καλοκαιρού. Αμφότερες οι φιναλίστ του τελικού, πήραν και το εισιτήριο για την τελική φάση του θεσμού στις 21 Αυγούστου. Εκεί περιμένουν ήδη οι Final 8, τα Γαριδάκια Συμιακά, οι Smell Like a Team Spirit και οι 3 Headed Goat. 

Στην τρίτη θέση οι Run&Gun που επικράτησαν στον μικρό τελικό των Elite Cafe με 21-7. Τέλος νικητής στον διαγωνισμό τριών πόντων ήταν ο Δημήτρης Σταύρου των Street Barbers που σάρωσε τα βραβεία στο τουρνουά και παράλληλα κέρδισε τα παπούτσια από το Flight Club. 

Α ΟΜΙΛΟΣ

L.A Rabbits (3-0)

Γηπεδούχοι (2-1)

69ers (1-2)

Irene Palace (0-3)

1η Αγωνιστική

L.A Rabbits-Γηπεδούχοι 19-17

Διαιτητής:  Στέλιος Βιτζηλαίος

L.A Rabbits: Παναγιωτάς 8, Δημητριάδης 2, Μαγιόγλου 2, Μοσχούς Μ 7

Γηπεδούχοι: Ντασιώτης Β 11, Ντασιώτης Θ, Κράουτς, Λασπατζάκης 6

69ers-Irene Palace 17-11

Διαιτητής: Στέλιος Βιτζηλαίος

69ers: Κεφάλας 5, Γιαννακάκης 10, Ράμμος 2, Κακάς

Irene Palace: Δοντάς 6, Χριστοφόρου Χ 5, Χριστοφόρου Θ

2η Αγωνιστική

69ers-Γηπεδούχοι 16-17

Διαιτητής: Στέλιος Βιτζηλαίος

69ers: Κεφάλας 4, Γιαννακάκης 5, Ράμμος 2, Κακάς 5

Γηπεδούχοι: Ντασιώτης Β 6, Ντασιώτης Θ 3, Κράουτς 4, Λασπατζάκης 4

L.A Rabbits-Irene Palace 21-11

Διαιτητής: Στέλιος Βιτζηλαίος

L.A Rabbits: Παναγιωτάς 5, Δημητριάδης, Μαγιόγλου, Μοσχούς Μ 16

Irene Palace: Δοντάς, Χριστοφόρου Χ 6, Χριστοφόρου Θ 5

3η Αγωνιστική

L.A Rabbits-69ers 21-17

Διαιτητής: Στέλιος Βιτζηλαίος

L.A Rabbits: Παναγιωτάς 13, Δημητριάδης 4, Μαγιόγλου, Μοσχούς Μ 4

69ers: Κεφάλας 13, Γιαννακάκης 4, Ράμμος, Κακάς

Γηπεδούχοι-Irene Place 13-11

Διαιτητής: Στέλιος Βιτζηλαίος

Γηπεδούχοι: Ντασιώτης Β, Ντασιώτης Θ, Κράουτς, Λασπατζάκης 13

Irene Palace: Δοντάς 3, Χριστοφόρου Χ 4, Χριστοφόρου Θ 4

B ΟΜΙΛΟΣ

Δροσεροί (3-0)

Run & Gun (2-1)

Μόγληδες (1-2)

Buttomakia (0-3)

1η Αγωνιστική

Run&Gun-Δροσεροί 17-22

Διαιτητής: Στέλιος Βιτζηλαίος

Run&Gun:  Γιώργου, Μοσχούς Στ 12, Κακκούλης 5

Δροσεροί:  Καντής Ν, Καντής Ε 8, Λιάχανος 2, Μανέττας 12

Μόγληδες-Buttomakia 22-14

Διαιτητής: Στέλιος Βιτζηλαίος

Μόγληδες: Συκόφυλλος Ν 6, Συκόφυλλος Π 2, Γιαννούλης, Τελώνης, Νουμερόπουλος 14

Buttomakia: Tσίγκος 9, Τζάνος, Χατζηαντωνίου 2, Σαρρημαυρογέννης, Παναγιωτίδης 3

2η Αγωνιστική

Μόγληδες-Δροσεροί 16-22

Διαιτητής: Στέλιος Βιτζηλαίος

Μόγληδες: Συκόφυλλος Ν 10, Συκόφυλλος Π, Γιαννούλης, Τελώνης, Νουμερόπουλος 6

Δροσεροί:  Καντής Ν, Καντής Ε, Λιάχανος 9, Μανέττας 13

Run&Gun-Buttomakia 21-5

Διαιτητής: Στέλιος Βιτζηλαίος

Run&Gun:  Γιώργου 4, Μοσχούς Στ 7, Κακκούλης 10

Buttomakia: Tσίγκος 2, Τζάνος, Χατζηαντωνίου, Σαρρημαυρογέννης, Παναγιωτίδης 3

3η Αγωνιστική

Run&Gun-Μόγληδες 18-15

Διαιτητής: Άρης Φάκκαρος

Run&Gun:  Γιώργου 2, Μοσχούς Στ 8, Κακκούλης 8

Μόγληδες: Συκόφυλλος Ν 2, Συκόφυλλος Π, Γιαννούλης, Τελώνης 2, Νουμερόπουλος 11

Δροσεροί-Buttomakia 13-12

Διαιτητής: Άρης Φάκκαρος

Δροσεροί:Καντής Ν 2, Καντής Ε 4, Λιάχανος 7, Μανέττας

Buttomakia: Tσίγκος 5, Τζάνος 2, Χατζηαντωνίου 2, Σαρρημαυρογέννης, Παναγιωτίδης 3

Γ ΟΜΙΛΟΣ

Τα Καρντάσια (3-0)

Elite Cafe (2-1)

Ταπεινά Χαμομηλάκια (1-2)

Ηρακλής Μαριτσών (0-3)

1η Αγωνιστική

Elite Cafe-Ταπεινά Χαμομηλάκια 18-13

Διαιτητής: Άρης Φάκκαρος

Elite Cafe:  Θεοδωρής 2, Τριχάκης, Σπανός Θ, Μπακίρης 16, Ζάγκος

Ταπεινά Χαμομηλάκια:  Στάτης 8, Γκορίτσας 3 , Νεοφύτου 2

Τα Καρντάσια-Ηρακλής Μαριτσών 17-12

Διαιτητής: Άρης Φάκκαρος

Τα Καρντάσια: Μαυρονικόλας Π 12, Μαυρονικόλας Χ 2, Γκογκίδης 3, Τσανακτσίδης

Ηρακλής Μαριτσών: Κωστόπουλος 5, Κουλουριώτης 1, Σοκορέλης 3, Γιορδαμνής 3

2η Αγωνιστική

Τα Καρντάσια-Elite Cafe 23-7

Διαιτητής: Άρης Φάκκαρος

Τα Καρντάσια: Μαυρονικόλας Π 9, Μαυρονικόλας Χ 3, Γκογκίδης 11, Τσανακτσίδης

Elite Cafe:  Θεοδωρής, Τριχάκης, Σπανός Θ, Μπακίρης 7, Ζάγκος

Ηρακλής Μαριτσών-Ταπεινά Χαμομηλάκια 8-19

Διαιτητής: Άρης Φάκκαρος

Ηρακλής Μαριτσών: Κωστόπουλος 3, Κουλουριώτης, Σοκορέλης 5, Γιορδαμνής

Ταπεινά Χαμομηλάκια:  Στάτης 6, Γκορίτσας 13 , Νεοφύτου

3η Αγωνιστική

Τα Καρντάσια-Ταπεινά Χαμομηλάκια 22-13

Διαιτητής: Άρης Φάκκαρος

Τα Καρντάσια: Μαυρονικόλας Π 13, Μαυρονικόλας Χ 3, Γκογκίδης 6, Τσανακτσίδης

Ταπεινά Χαμομηλάκια:  Στάτης 3, Γκορίτσας 3, Νεοφύτου 7

Ηρακλής Μαριτσών-Elite Cafe 16-21

Διαιτητής: Άρης Φάκκαρος

Ηρακλής Μαριτσών: Κωστόπουλος, Κουλουριώτης 2, Σοκορέλης 2, Γιορδαμνής 12

Elite Cafe:  Θεοδωρής 1, Τριχάκης 2, Σπανός Θ, Μπακίρης 18, Ζάγκος

Δ ΟΜΙΛΟΣ

Street Barbers (3-0)

Grill Team (2-1)

BadboyZ (1-2)

Brick Brothers (0-3)

1η Αγωνιστική

BallBoyz-Brick Brothers 16-15

Διαιτητής: Νατάσα Βρακά

BallboyZ: Μανούσος Α 7, Μανούσος Δ 6, Δοντάς 3

Brick Brothers:  Γιώτης 9, Κορνιλάκης Παπανικήτας, Κανέλλης 6

Street Barbers-Grill Team 21-8

Διαιτητής: Νατάσα Βρακά

Street Barbers: Παντελίδης Κ 6, Παντελίδης Π 7, Μπιπέρογλου 2, Σταύρου 3, Βασιλαράκης 3 

Grill TeamΓρύλλης, Λυκοπάντης, Μακρής, Τσάκαλος 8

2η Αγωνιστική

BallBoyz-Grill Team 7-22

Διαιτητής: Νατάσα Βρακά

BallboyZ: Μανούσος Α, Μανούσος Δ 2, Δοντάς 5

Grill TeamΓρύλλης, Λυκοπάντης 7, Μακρής 4, Τσάκαλος 11

Street Barbers-Brick Brothers 22-4

Διαιτητής: Νατάσα Βρακά

Street Barbers: Παντελίδης Κ 8, Παντελίδης Π 5, Μπιπέρογλου, Σταύρου 6, Βασιλαράκης 3

Brick Brothers:  Γιώτης 2, Κορνιλάκης 2, Παπανικήτας, Κανέλλης

3η Αγωνιστική

Street Barbers-BallboyZ 23-13

Διαιτητής: Νατάσα Βρακά

Street Barbers: Παντελίδης Κ 3, Παντελίδης Π 2, Μπιπέρογλου, Σταύρου 15, Βασιλαράκης 3

BallboyZ: Μανούσος Α 6, Μανούσος Δ 5, Δοντάς 2

Brick Brothers-Grill Team 12-21

Διαιτητής: Νατάσα Βρακά

Brick Brothers:  Γιώτης 8, Κορνιλάκης 2, Παπανικήτας 2, Κανέλλης

Grill TeamΓρύλλης 4, Λυκοπάντης, Μακρής 12, Τσάκαλος 5

Προημιτελικά

  • Η ομάδα «Τα Καρντάσια» (1η στον Γ Ομίλο) παραιτήθηκε από τα προημιτελικά και την θέση της πήρε η ομάδα «BallBoyz» ως τρίτη του 4ου ομίλου 

BallBoyZ-Run&Gun 11-17

Διαιτητής: Σταύρος Νικηφορίδης

BallboyZ: Μανούσος Α 2, Μανούσος Δ 7, Δοντάς 2

Run&Gun:  Γιώργου, Μοσχούς Στ 16, Κακκούλης 1

Δροσεροί-Elite Cafe 19-20

Διαιτητής: Σταύρος Νικηφορίδης

Δροσεροί:  Καντής Ν 8, Καντής Ε 8, Λιάχανος, Μανέττας 3

Elite Cafe:  Θεοδωρής, Τριχάκης 2, Σπανός Θ, Μπακίρης 15, Καρίκης 3

L.A Rabbits-Grill Team 14-21

Διαιτητής: Σταύρος Νικηφορίδης

L.A Rabbits: Παναγιωτάς 7, Μαγιόγλου 7, Γκορίτσας

Grill TeamΓρύλλης 5, Λυκοπάντης, Μακρής, Τσάκαλος 16

Street Barbers-Γηπεδούχοι 22-15

Διαιτητής: Σταύρος Νικηφορίδης

Street Barbers: Παντελίδης Κ 8, Παντελίδης Π 7, Μπιπέρογλου, Σταύρου 4, Βασιλαράκης 3

Γηπεδούχοι: Ντασιώτης 6, Λασπατζάκης 5, Κράουτς 2, Παναγιωτίδης 2

Διαγωνισμός Τριών Πόντων

Νικητής στον διαγωνισμό τριών πόντων αναδείχτηκε ο Δημήτρης Σταύρου των Street Barbers σημειώνοντας 12 πόντους. Ο νεαρός αθλητής είχε αναδειχθεί ξανά νικητής και στο περσινό τουρνουά στην Σορωνή

Ημιτελικά:

Grill Team-Elite Cafe 21-18

Διαιτητής: Σταύρος Νικηφορίδης

Grill TeamΓρύλλης 2, Λυκοπάντης, Μακρής 6, Τσάκαλος 13

Elite Cafe:  Θεοδωρής 2, Τριχάκης, Σπανός Θ, Μπακίρης 16, Καρίκης

Run&Gun-Street Barbers 18-21

Διαιτητής: Σταύρος Νικηφορίδης

Run&Gun:  Γιώργου 2, Μοσχούς Στ 8, Κακκούλης 8

Street Barbers: Παντελίδης Κ 10, Παντελίδης Π 8, Μπιπέρογλου, Σταύρου 3, Βασιλαράκης

Μικρός Τελικός

Elite Cafe-Run&Gun 7-21

Διαιτητής: Σταύρος Νικηφορίδης

Elite Cafe:  Θεοδωρής, Τριχάκης, Σπανός Θ, Μπακίρης 7, Καρίκης

Run&Gun:  Γιώργου, Μοσχούς Στ 8, Κακκούλης 13

Τελικός

Street Barbers-Grill Team 20-12

Διαιτητής: Σταύρος Νικηφορίδης

Street Barbers: Παντελίδης Κ 7, Παντελίδης Π 6, Μπιπέρογλου, Σταύρου 5, Βασιλαράκης 2

Grill TeamΓρύλλης 4, Λυκοπάντης, Μακρής 6, Τσάκαλος 2

Διαβάστε επίσης:

Επικαιρότητα

Ελεύθερη Πένα

Αθλητικά Νέα

Αφήστε το σχόλιο σας

σχόλιο

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments