Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου O Ποσειδώνας μπλόκαρε τον Ηρακλή!

O Ποσειδώνας μπλόκαρε τον Ηρακλή!

0

Μια σημαντική νίκη που του δίνει καλή ψυχολογία ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας πέτυχε σήμερα ο Ποσειδώνας ο οποίος επικράτησε με 4 – 3 του Ηρακλή Μαριτσών στο γήπεδο του. Με το παιχνίδι αυτό, ολοκληρώθηκε η 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο Ηρακλής έχασε την ευκαιρία να επιστρέψει στην κορυφή της βαθμολογίας και παραμένει πλέον στην 2η θέση, ένα βαθμό πίσω από τον πρωτοπόρο Ποσειδώνα Καρπάθου.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να πατούν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ανοίγοντας μάλιστα το σκορ μόλις στο 10’ με τον Βασιλώττο (0 – 1), όμως το τέρμα αυτό δεν ήταν αρκετό για να διασφαλίσει ενόψει της συνέχειας. Οι Καρπάθιοι βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 45’ (1 – 1). Ήταν ένα τέρμα το οποίο τους έδωσε φτερά στο δεύτερο ημίχρονο. Στο διάστημα αυτό έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι όπου η μπάλα πήγαινε από τη μια περιοχή στην άλλη με αποτέλεσμα και τα γκολ να διαδέχονται το ένα το άλλο. Στο 58’ ο Φελουζής έκανε το 2 – 1 αλλά στο 61’ ο Γεωργαλλής με πέναλτι έφερε το παιχνίδι στα ίσα (2 – 2). Στο 65’ ο Μανώλης Σπανός πέτυχε το 3 – 2 για τον Ποσειδώνα όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν και πάλι την απάντηση, αυτή τη φορά με τον Χατζηκοσμά στο 70’ (3 – 3). Το τελικό 4 – 3 διαμόρφωσε ο Μανώλης Σπανός με ένα εξαιρετικό γκολ, προϊον συνεργασίας πολλών παικτών στο 84’.