Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου O Ορφέας έστησε μπλόκο στον Ατρόμητο

O Ορφέας έστησε μπλόκο στον Ατρόμητο

0

Με τον Παναγιώτη Αποστολόπουλο να …πετάει φωτιές στο πρώτο ημίχρονο και να σημειώνει χατ τρικ, ο Ορφέας πέτυχε εντυπωσιακή νίκη στη Σάλακο επί του μέχρι πρόσφατα πρωτοπόρου Ατρομήτου Διμυλιάς με 5 – 1!

Είναι ένα αποτέλεσμα που οι περισσότεροι ενδεχομένως δεν περίμεναν με βάση την έως τώρα παρουσία των ομάδων, ωστόσο στο ποδόσφαιρο τα πάντα μπορούν να συμβούν. Μετά από αυτή τη νίκη, οι “κόκκινοι” ασφαλώς και μπορούν να ατενίζουν με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον τους στο πρωτάθλημα.

Ο Αποστολόπουλος με δυο δικά του τέρματα στο 10′ και στο 15′ έδωσε από νωρίς το προβάδισμα στην ομάδα του με 2 – 0. Ο Ατρόμητος κατάφερε να μειώσει στο 19′ με πέναλτι του Στεφανάκη και προσπάθησε να βγει μπροστά διεκδικώντας την ισοφάριση όμως ο Αποστολόπουλος είχε άλλη άποψη και στο 37′ έκανε το 1 – 3 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν την υπεροχή και διαμόρφωσαν το τελικό 1 – 5 με σκόρερ τους Σβέρκο (62′) και Γκλάβα (70′).