Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ο Κλεόβουλος «έσπασε» το αήττητο του Ιάλυσου

Ο Κλεόβουλος «έσπασε» το αήττητο του Ιάλυσου

0

Με πρωταγωνιστή τον Αντώνη Διακογεωργίου που πέτυχε δύο γκολ, ο Κλεόβουλος «πυροδότησε» την βόμβα της 6ης αγωνιστικής, καθώς νίκησε με 2-1 τον Ιάλυσο στην Λίνδο!

Ο Κλεόβουλος ευτύχησε να προηγηθεί νωρίς στο σκορ και συγκεκριμένα μόλις στο 4′ χάρη σε τέρμα του Διακογεωργίου. Ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε το προβάδισμα των «κυανόλευκων» στο 42ο λεπτό. Πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Ιάλυσος κατόρθωσε να μειώσει σε 2-1 με γκολ του Στέφανου Παπουτσογιαννόπουλου. Ωστόσο στην συνέχεια δεν άλλαξε κάτι και το τελικό 2-1 παρέμεινε μέχρι του τελευταίο σφύριγμα της λήξης.

Με αυτή την νίκη ο Κλεόβουλος πανηγύρισε το δεύτερό του «τρίποντο» στο φετινό πρωτάθλημα και «σκαρφάλωσε» στην έκτη θέση. Στον αντίποδα ο Ιάλυσος υπέστη την πρώτη ήττα του στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας.