Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου O Γιάννης Σφακιανός οδηγεί τον Πολυβώτη

O Γιάννης Σφακιανός οδηγεί τον Πολυβώτη

0

Ακόμα πιο ψηλά ανέβηκε στη βαθμολογία ο Πολυβώτης ο οποίος επικράτησε στη Νίσυρο με 4 – 0 και της Κύπρου και πλέον σκαρφάλωσε στην 3η θέση της βαθμολογίας έχοντας 24 βαθμούς. Ο αγώνας έγινε στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής και τα δυο από τα τέσσερα τέρματα σημείωσε ο Γιάννης Σφακιανός ο οποίος επιβεβαίωσε για μια ακόμα φορά ότι διανύει περίοδο φόρμας και εξακολουθεί να οδηγεί και την κούρσα στον πίνακα των σκόρερ. Ο έμπειρος παίκτης άνοιξε το σκορ στο 20’ (1 – 0) και πέτυχε το 2 – 0 στο 38’ ανοίγοντας έτσι τον δρόμο για τη νίκη της ομάδας του. Στο 45’ ο Φωτεινής έκανε το 3 – 0 και το τελικό 4 – 0 διαμορφώθηκε με αυτογκόλ του Αμπελά στο 82′. Οι δυο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Χατζηνικολάου Δ. Βασίλης (Πολυβώτης) και Σκούρα (ΑΕ Κύπρου) στις καθυστερήσεις οι οποίοι αλληλοχτυπήθηκαν.