Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Γ' Δωδεκανήσου Νικητής ο ΑΣ Τήλου

Νικητής ο ΑΣ Τήλου

0
as_tilou_anagennisi2

Παίζοντας καλύτερα στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, ο ΑΣ Τήλου επικράτησε με 2 – 0 του Δαμάγητου Θολού σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στην Τήλο και άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣΔ. Ο ΑΣ Τήλου είχε την υπεροχή στο πρώτο μέρος και στο 28ο λεπτό κατάφερε να προηγηθεί όταν μετά από σέντρα του Νικολή, ο Κ.Τ. Σακελλάρης με κεφαλιά σημείωσε το 1-0. Οι γηπεδούχοι έχασαν και άλλες ευκαιρίες στη συνέχεια για να «κλειδώσουν» το παιχνίδι, και τελικά το πέτυχαν στο 62ο λεπτό, μετά την όμορφη ατομική προσπάθεια του Κ.Τ. Σακκελάρη (δεύτερο προσωπικό τέρμα) και το δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι (2-0).
ΑΣ Τήλου: Χατζηγεωργίου, Οικονόμου, Κ. Σακελλάρης, Αλιφέρης (80’ Κουμπανιός), Κωστίδης, Χριστοφής, Λογοθέτης, Νικολής (60’ Φυλακούρης), Μηλιός, Κ.Τ. Σακελλάρης, Χαλιός
Δαμάγητος: Κοντογιάννης, Παπακωνσταντίνου, Νικολού (70’ Κρητικός), Βενδής (14’ Α. Κρητικός), Τρούλης, Θάνος, Ολάντ, Καρπαθάκης, Πότσος, Κανατάς (80’ Αναστασής), Παπανικολάου