Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Νίκησε στο 92′ τον Διγενή και πάτησε κορυφή ο Ιάλυσος

Νίκησε στο 92′ τον Διγενή και πάτησε κορυφή ο Ιάλυσος

0

Στην κορυφή του Β’ ομίλου της Α’ κατηγορίας έχει ανέβει ο Ιάλυσος, καθώς ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι κόντρα στον Διγενή, του οποίου επικράτησε 2-1 στα Κοσκινού.

Το «τρίποντο» της νίκης στον Ιάλυσο «χάρισε» ο Αλμπάν Τερζίου που σκόραρε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (92ο λεπτό). Μάλιστα οι «τοξοβόλοι» ήταν εκείνοι που είχαν ανοίξει και το σκορ με γκολ του Ιντρίζι μόλις στο 8′, για να ισοφαρίσει ο Διγενής με τον Αντώνη Διακάκη στο 52′. Από εκεί και έπειτα, μολονότι οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω της αποβολής του Παπουτσογιαννόπουλου, τελικά άντεξαν, καταφέρνοντας να φύγουν με το «διπλό».

Διαιτητής: ΠΑΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Θ.

Βοηθοί: ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε., ΚΟΥΡΜΑΔΙΑΣ Ν.

Παρατηρητής: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

Παρατηρητής Δ: ΚΑΤΣΙΔΩΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ