Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Νίκησε και ελπίζει!

Νίκησε και ελπίζει!

0
11

Κέρδισε και παρέμεινε «ζωντανός» στην «μάχη» της ανόδου ο Ιάλυσος. Το μόνο κακό είναι ότι δεν μπόρεσε να καλύψει το σκορ της ήττας στο πρώτο παιχνίδι. Επικράτησε σήμερα στο «Οικονομίδειο» με 1 – 0 του ΑΟ Λουτρακίου και πλέον ελπίζει σε ήττα της Κορινθιακής ομάδας την προσεχή Τετάρτη στη Νέα Πέραμο και νίκη δική του στην έδρα του Ολυμπιακού Αγίου Στεφάνου προκειμένου να διεκδικήσει σε ένα νέο παιχνίδι μπαράζ την άνοδο του στην Γ’ Εθνική Ερασιτεχνική. Στο σημερινό αγώνα, οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι από τον αντίπαλο τους και δίκαια έφθασαν στην κατάκτηση των τριών βαθμών. Με λίγη παραπάνω προσοχή θα μπορούσαν να είχαν πετύχει μάλιστα και άλλα τέρματα. Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Αλέξη Αλεξανδρή είχαν την υπεροχή η οποία όμως ήταν φλύαρη. Είχαν πολύ άγχος και νευρικότητα με αποτέλεσμα να μπλοκαριστούν απέναντι στο καλοστημένο στον αγωνιστικό χώρο ΑΟ Λουτρακίου. Στην επανάληψη, οι «ερυθροκίτρινοι» ανέβασαν κατά πολύ στροφές, έβαλαν τη μπάλα κάτω και βρήκαν τους διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία. Στο διάστημα αυτό είχαν την καθολική υπεροχή και μέχρι και το 75’ που έδειχναν αρκετά «ζωντανοί» και δραστήριοι θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει και άλλα τέρματα. Από εκεί και πέρα επήλθε και η κόπωση και έτσι το σκορ έμεινε στο 1 – 0.
Το μοναδικό γκολ σημειώθηκε στο 50’. Ο Παφιάκης έκανε μια σέντρα από τα δεξιά και ο Δράκος με σουτ από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας δεν άφησε την ευκαιρία να περάσει ανεκμετάλλευτη και έτσι έγινε το 1 – 0.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Παπαγεωργίου (Χαρίτος, Χριστοδούλου) από την Αθήνα.
Άρεσαν από τον Ιάλυσο οι Σταυλάς, Ρεκλείτης και Πανόπουλος. Φάνηκαν από τον ΑΟ Λουτρακίου οι Αποστολάκης και Πέτρου.
ΙΑΛΥΣΟΣ: Κεφάλας, Πανόπουλος, Ρεκλείτης, Μαριάς, Κρομύδας, Πελέκης, Σπάρταλης, Χατζηφούντας, Παφιάκης, Δράκος (71’ Καρπαθάκης), Σταυλάς
ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Μήτρου, Χατζηνικολής, Γκαρμίρης, Τσώκος (54’ Χρυσαφίδης), Μαυρέλης, Παινέσης (81’ Πάλλας), Δημάκης (44’ Αντωνίου), Σουσούνης, Αποστολάκης, Πέτρου, Ζερβός