Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Νικηφόρο πέρασμα από τον Θεολόγο

Νικηφόρο πέρασμα από τον Θεολόγο

0
11

Παίζοντας καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ηρακλής Λάρδου πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του επικρατώντας με το ευρύ 3 – 0 του Δαμάγητου στο «ξερό» γήπεδο του Θεολόγου. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτερο ι στο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου χωρίς όμως να μπορέσουν να σκοράρουν ενώ οι φιλοξενούμενοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους στην επανάληψη. Στο 56’ ο Στέφανος Ευαγγελίδης έκανε το 0 – 1 και στο 65’ ο ίδιος πάικτης με πλασέ πέτυχε το 0 – 2. Στο 88’ ο Γιάννης Ευαγγελίδης διαμόρφωσε το τελικό 0 – 3.
Διαιτητής ήταν ο Μιχάλης Ράδος (Αναστασοπούλου, Βούλγαρη).
ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ: Κοντογιάννης, Γαζής, Νικολίκου, Ρόλαντ, Ντελλάκης, Τσίγκρηλας, Γιαννακάκης (46′ Λοΐζος), Στρατής, Πασσάλης, Γρηγοριάδης (61′ Καραβαΐλης), Καρπαθάκης (67′ Μέμα)
ΗΡΑΚΛΗΣ: Καντιμοίρης, Ευαγγελόπουλος, Καλανδράνης (82′ Καφάλας), Διακοβασιλείου Στε., Καντιμοίρης Στ. (89′ Φάκκας), Διακοβασιλείου Σταυ., Ευαγγελίδης Ι., Καλοπήτας, Ευαγγελίδης Στ., Χαρίτος, Μουστάκας (63′ Καπιώτης)