Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Νίκη «χρυσάφι» για τον Ηρακλή

Νίκη «χρυσάφι» για τον Ηρακλή

0
kleovoulos iraklis

Νίκη «χρυσάφι» που του δίνει το δικαίωμα να πάρει βαθιά βαθμολογική ανάσα πέτυχε ο Ηρακλής Μαριτσών. Κατάφερε να επικρατήσει μέσα στη Λίνδο του τοπικού Κλεόβουλου με 1 – 0 και να πάρει τρεις πολύτιμους βαθμούς. Πλέον έχει απομακρυνθεί σημαντικά από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού. Το παιχνίδι ήταν μέτριο στο πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν πολύ αποφασιστικά και κατάφεραν να φθάσουν στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Χατζηκωνσταντής στο 59’ με διαγώνιο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή ( 0 – 1).
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σταμάτης Αντωνάς (Φραγκίνης, Ε. Λάμπρου).
Κλεόβουλος: Καραγιάννης, Παπαϊωάννου, Χατζημανώλης, Κωστάκης Μ., Κακλαμάνος, Συμεωνίδης Γ., Παπαοικονόμου, Κολιάδης(81΄Φρατζάκης), Διάκουλας, Πατσιαούρας(50’ Χαρίτος), Κωστάκης Π.
Ηρακλής Μ.: Καστανάκης, Φασάκης, Τσούφιος, Μπιλιάς, Τσαλώλης(62΄Βασιλώτος), Χειμωνέττος, Πάτας, Χατζηκωσταντής(77΄Κούρος), Καρίκης, Σαββάκης Κ., Παπακωσταντής(89΄Λενιού).