Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Νίκη στο τέλος για Άρη

Νίκη στο τέλος για Άρη

0
aris

Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι που έγινε στην Καρδάμαινα ο Άρης Αρχαγγέλου κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς σκοράρωντας στην καθυστερήσεις του αγώνα με τον Ενγκομά.Ο Άρης μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με σουτ του Λαμπριανού μόλις στο 3ο λεπτό.Απο εκεί και πέρα το ματς ήταν μοιρασμένο για τις δύο ομάδες μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του κ.Καραναστάση μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε με πλασέ του Παντελή να ισοφαρίσει στο 75′ σε 1-1.Στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά το ματς είχε μια άγρια ομορφιά με φάσεις εκατέρωθεν,με αποκορύφωμα το δοκάρι στο 90′ λεπτό απο τον Ντινώρη.Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού μετά απο εκτέλεση κόρνερ ο Ενγκαμά με κεφαλιά απο την μικρή περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 1-2 δίνωντας μια πολύτιμη νίκη στον Άρη και διατηρώντας τον στην κορυφή της Α2 κατηγορίας.
Δόξα Καρδάμαινας:Γιακούμαρος,Τσίκνης Ι.,Χατζησεβαστός,Κουζούκας,Λαμάι Μάριους,Λαμάι Μάρτιν,Κέπας (70′ Ντίσιος),Τσίκνης Απ. (45′ Πης),Παντελής,Πυθακάκης (65 ‘ Τσίκο),Ντινώρης
Αρης: Βαρέλης, Τσελεπίδης, Γιωργάς(75′ Κολιός) ,Εντσόλι, Λαμπριανός,Παπαοικονόμου, Κοντόγιαννος, Χατζηνικόλας, Ξύπας, Κασιώτης(69′ Στάτης),Ενγκομά