Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Νίκη με ανατροπή για τον Αντίμαχο

Νίκη με ανατροπή για τον Αντίμαχο

0

Στη νίκη με ανατροπή έφθασε ο Αντίμαχος ο οποίος επικράτησε στο γήπεδο του με 3 – 1 του Ηρακλή Μαριτσών. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πιο δυνατά και μόλις στο 5’ αιφνιδίασαν τους Κώους με τον Βασιλώττο ο οποίος σούταρε στη γωνιά του Μιχαλάκη (0 – 1). Ο Ηρακλής κατάφερε να ελέγξει το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη οι ρόλοι αντιστράφηκαν. Ο Αντίμαχος ανέβασε στροφές και πέτυχε την πλήρη ανατροπή. Στο 73’ ο Συνεσίου με σουτ έστειλε τη μπάλα στο «παραθυράκι» του Σκυλλά για να κάνει το 1 – 1. Στο 85’ ο Χατζησουλεϊμάν με σουτ πέτυχε το 2 – 1 και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Συνεσίου και πάλι με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1.
ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ: Μιχαλάκης, Μποϊλής, Ιωαννίδης, Θωνιάτης, Ανδρογιώργης, Ζιώγας (46΄ Κατσαρός), Συνεσίου, Χατζησουλεϊμάν, Πης, Ατσαλάκης, Βλαντιμίροφ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡ.: Σκυλλάς, Σαχίνης, Καρίκης, Παπακωνσταντής, Μπάκης, Παντελίδης (77΄ Πιστόλας), Παναγιώτου, Γιαννακόπουλος, Βασιλώττος, Ανδρεόπουλος, Μπουλουντίδης