Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Νίκη για την Σύμη

Νίκη για την Σύμη

0

Με νικηφόρο αποτέλεσμα και κατάκτηση της 4ης θέσης στο πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας για τον Α΄ όμιλο, ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο Α.Ο. Σύμης. Σήμερα στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδα της Σύμης νίκησε 2-1 τον Εθνικό Αρχίπολης εκτός έδρας. Οι γηπεδούχοι που αποχαιρετούν την κατηγορία, ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκαν στο σκορ με 1-0 με γκολ που πέτυχε στο 30΄ με πλασέ ο Δ. Καραγιάννης. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, πήραν τα ηνία και τον έλεγχο του παιχνιδιού με αποτέλεσμα να σημειώσουν δύο γκολ και να πάρουν την νίκη που τους έφερε στην 4η θέση της βαθμολογίας. Το 1-1 πέτυχε στο 63΄ ο νεαρός Κόζα με σουτ έξω από την περιοχή, ενώ στο 70΄ με τον ίδιο τρόπο ο Ράππι Ρ. πέτυχε το 1-2.