Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Νέο σπουδαίο “διπλό”, ασταμάτητος ο Διαγόρας

Νέο σπουδαίο “διπλό”, ασταμάτητος ο Διαγόρας

0

Πέμπτη συνεχόμενη νίκη για τον Διαγόρα που κατάφερε να πάρει το “διπλό” και στην Πάτρα επικρατώντας της τοπικής Παναχαϊκής με 1 – 0 σε παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2. Το μοναδικό τέρμα σημείωσε ο Λινάρδος στο 30′ το οποίο αποδείχθηκε αρκετό προκειμένου να του δώσει το “τρίποντο”. Πάντως στο δεύτερο ημίχρονο οι ¨κυανέρυθροι” δέχθηκαν πίεση από τον αντίπαλο τους ο οποίος μάλιστα στις καθυστερήσεις είχε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι καθώς σταμάτησε στο δοκάρι του Τσέλιου.

Το φιλμ του αγώνα (από το liganews.gr)

11’ Σέντρα του Αποστοόπουλου, κεφαλιά από τον Μπάτροβιτς, μπλόκαρε ο Τσέλιος.

30’ Γκολ για το Διαγόρα. Γύρισμα του Ντοριβάλ, πλασέ στην κίνηση από τον Λινάρδο και 0-1.

36’ Γύρισμα του Σταμόπουλου, πλασέ του Ανάκογλου μέσα από την περιοχή, άουτ.

51’ Δοκάρι για την Παναχαϊκή. Σουτ του Μπάτροβιτς από το ύψος μεγάλης περιοχής, η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Τσέλιου.

65’ Σουτ του Μπρους έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

67’ Σουτ του Μπάτροβιτς, ελάχιστα άουτ.

71’ Σουτ του Μπάτροβιτς έξω από την περιοχή, φοβερή εκτίναξη από τον Τσέλιο, που έστειλε τη μπάλα.

90+4′ Δοκάρι για την Παναχαϊκή. Ο Κουσκουνάς με γυριστό σου έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Τσέλιου.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Κολοβούρης, Αποστολόπουλος (85’ Παπαδόπουλος), Σταμόπουλος, Πλιάτσικας, Πατάπης, Μπρους, Μασούρας (60’ Τσερούτι), Μουστακόπουλος (71’ Κουσκουνάς), Μπάτροβιτς, Ανάκογλου, Γιούσης (85’ Λαρέα)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ: Τσέλιος, Σανδραβέλης, Κοντοχρήστος, Κωστούλας, Σεληνιωτάκης (64’ λ.τρ. Αθανασίου), Ντοριβάλ (84’ Σμυρλής), Λινάρδος, Αλαέθ (84’ Κάκκο), Μπαστακός (76’ Κονέ), Μασούρας, Γεωργίου (76’ Αυγενικού)