Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Νεάνιδες: Τελχινίς – Φοίνικας 3-0 σετ

Νεάνιδες: Τελχινίς – Φοίνικας 3-0 σετ

0

Ζευγάρωσαν τις νίκες τους οι νεάνιδες της Τελχινίδας αφού τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος κοριτσιών κάτω των 20 ετών (κΚ20) επικράτησαν του Φοίνικα με 3-0 σετ.

Στο ματς που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο, στο κλειστό γήπεδο ‘Βενετόκλειο’, οι φιλοξενούμενες ήταν ανταγωνιστικές μόνο στα δύο πρώτα σετ αλλά η απουσία βασικών αθλητριών τους δεν τους επέτρεψε να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο.

Η Τελχινίδα είχε περισσότερες επιθετικές επιλογές, ήταν πιο ποιοτική σε άμυνα και υποδοχή αλλά και σε αυτό το ματς οι αθλήτριές της δεν απέφυγαν τα αβίαστα λάθη.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣΠ Φοινικας 3-0 σετ σε 74΄(25-21 σε 27΄, 25-20 σε 25,΄και 25-15 σε 22΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Ραφαέλλα Ζωγράφη, Κωνσταντίνα Μωραΐτη, Γκιουλ Μπεκιρογλου, Μελίνα Γιακουμάκη, Νικολέτα Γκίκα (λ), Κριστιάνα Ζντράβα, Κάλλια Θαρρενάκη, Λυδία Ξένου (λ), Σταυρούλα Καλιόζη, Σεβγκή Τσερκές-Σουτζίου, Παρασκευή Τσιλιμίγκα και Αριέτα Τερζίου.
Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Ειρήνη Γεράκη, Ραφαέλλα Γιάννη, Καθολοκή Κουκιά, Ραφαέλλα Κουκιά, Μαλτσικ, Ηλιάν Νόβα, Ελένη Πότσου, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη και Αλεξ. Τοντόροβα

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Παπαδόπουλος και η Μαρία Ινγγλέση.