Αρχική Αθλητικά νέα Άλλα Σπορ Μπριτζ: Γεύση από πανελλήνιο

Μπριτζ: Γεύση από πανελλήνιο

0
bridge koutri

Το 36ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ζευγών Κατηγοριών 1-6, 6-9, 9-11, 12-16 (Όπεν) διεξήχθη στην Αθήνα στις 29-30 Νοεμβρίου – 1 Δεκεμβρίου. Ο Όμιλος Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου εκπροσωπήθηκε σε όλες τις κατηγορίες και τα αποτελέσματα είναι τα παρακάτω:
Στην κατηγορία 1-6 οι αθλητές Καλοπήτας Β. – Τσελεπής Λ. κατέλαβαν την 5η θέση με 412,17 Victory.
Στην κατηγορία 6-9 οι αθλήτριες Καραγιάννη Ρ. – Κούτρη Β. μετά από μια σταθερή αγωνιστική πορεία κατέκτησαν την 1η θέση με μεγάλη διαφορά από τον δεύτερο. Στην ίδια κατηγορία συμμετείχαν και οι αθλητές Γιάκλος Κ. – Κλούβας Ι. όπου και κατέλαβαν την 4η θέση.
Στην κατηγορία 9-11 συμμετείχαν δύο ζεύγη οι αθλητές Βρούχος Ν. – Κελεπέρας Κ. και οι αθλητές Καλαβρέζος Ε. – Πιρπιρής Δ.
Στην κατηγορία 12-16 (Όπεν) συμμετείχαν οι αθλητές Καβαλάκης Ι. – Ράμος Ε. παρόλο που στον 3ο αγώνα κατέλαβαν την 4η θέση απόκλείστηκαν από τον μεγάλο τελικό που πέρασαν 12 ζεύγη. Στον μικρό τελικό κατέκτησαν την 4η θέση.
Την Τρίτη 26 Νοεμβρίου συνεχίστηκε το τουρνουά ομάδων κατηγορίας 1-9 με την συμμετοχή 8 ομάδων. Τα αποτελέσματα μετά από έξιαγώνες είναι ως εξής:
1. Η ομάδα Γιάκλου με τους αθλητές Γιάκλο Κ., Κλούβα Ι., Χατζηιωάννου Ε., Παληγιάννη Φ. με 95,62 Victory.
2. Η ομάδα Τσελεπή με τους αθλητές Τσελεπή Λ., Παυλούς Γ., Καλοπήτα Β., Περδικάρη Κ., Φοιτό Σ. με 90,62 Victory.
3. Η ομάδα Κολιάη με τους αθλητές Κολιάη Ε., Κολιάη Σ., Κώστογλου Κ., Μπίνη Γ. με 89,76 Victory.
4. Η ομάδα Καραγιάννη με τους αθλητές Καραγιάννη Ρ., Δημητρά Σ., Χητά Ε., Κούτρη Β., Αναστάχας με 74,12 Victory.
5. Η ομάδα Χατζηνικόλα με τους αθλητές Χατζηνικόλα Σ., Πλίγκο Ε., Βολονάκη Π., Ανθούλας Κ. με 69,74 Victory.
6. Η ομάδα Αγαπητού με τους αθλητές Αγαπητού Σ., Παλογιαννίδη Μ., Μακέστα Σ., Μηνέττο Α. με 56,45 Victory.
7.Η ομάδα Φιλίππου με τους αθλητές Φιλίππου Κ., Φώκιαλη Ε., Καραγιουσούφ Τ., Παπαμιχαήλ Σ. με 44,00 Victory.
8. Η ομάδα Κουφού με τους αθλητές Κουφού Α., Βεργή Κ., Ματθαίου Σ., Σιμάτη Μ., Τσέτσερη Κ. με 36,69 Victory.