Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Μπήκαν με το δεξί οι Νέοι του Διαγόρα

Μπήκαν με το δεξί οι Νέοι του Διαγόρα

0

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα Νέων της Football League οι παίκτες του Διαγόρα. Παίζοντας στο γήπεδο της Παστίδας επικράτησαν με 4 – 1 του Αιγάλεω και πήραν έτσι τους πρώτους τους βαθμούς. Οι “κυανέρυθροι” ήταν σαφώς καλύτεροι από τον αντίπαλο τους και δίκαια έφθασαν στην κατάκτηση των τριών βαθμών. Η ομάδα του Παναγιώτη Μπεκιάρη είχε σε καλή ημέρα το Νίκο Ρουτζιέρη ο οποίος πέτυχε ένα γκολ, κέρδισε δυο πέναλτι που μετατράπηκαν σε γκολ και έβγαλε και μια ωραία ασίστ που κατέληξε και πάλι σε γκολ. Το σκορ άνοιξε στο 20′ ο Ρουτζιέρης και στο 43′ ο ίδιος παίκτης κέρδισε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Χότζα για να γίνει έτσι το 2 -0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν να είναι καλύτεροι και στο 55′ από ασιστ του Ρουτζιέρη, ο Κοντός έκανε το 3 – 0. Στο 65′ ο Πρίφτι με πέναλτι μείωσε σε 3 – 1 και στο 90′ ο Ρουτζιέρης κέρδισε πάλι πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Μουδάτσος, ο τερματοφύλακας απόκρουσε και στην επαναφορά της μπάλας ο Κρητικός διαμόρφωσε το τελικό 4 – 1.