Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Μοιρασιά στο Παραδείσι

Μοιρασιά στο Παραδείσι

0
kleanthis_foivos

Στραβοπάτησε η Α.Ε Κως που δεν κατάφερε να πάρει την νίκη κόντρα στον Κλεάνθη (0-0) και έμεινε έτσι τρεις βαθμούς πίσω απ’την Α.Ο Δικαίου. Μοιρασμένο το παιχνίδι για τις δύο ομάδες που σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο έκαναν κάποιες ευκαιρίες για να πετύχουν ένα τέρμα αλλά βρήκαν μπροστά τους,τους Σαββιδάκη και Τσαραπατσάνη που είχαν πολύ καλή παρουσία. Αρκετά προβλήματα είχε να αντιμετωπίσει ο κ.Κούτσικας καθώς ο Δραμουντανής αισθάνθηκε ενοχλήσεις στην μέση και δεν ξεκίνησε,ο Σταματίου που είχε ένα πρόβλημα στον αστράγαλο αναγκάστηκε να μπει αφού αποχώρησε τραυματίας στο 30′ ο Αγγελόπουλος (δέχτηκε κλωτσιά στον αστράγαλο και πήγε στο νοσοκομείο για ακτινογραφία).Μέσα σε όλα αυτά ο Μαριάς παρουσίασε πρόβλημα στο γόνατο και θα μείνει εκτός δράσης για περίπου έναν μήνα. Αρκετά καλοί απ’την Α.Ε Κω οι Φυτάς και Κουρζής ενώ απ’τον Κλεάνθη ξεχώρισαν οι Πάττας και Χατζηθεοδωράκης.
Xωρίς προβλήματα η διαιτησία του κ.Κατσιδώνη και των βοηθών του Πλακογιάννη και Τσόμπανου.
Kλεάνθης: Σαββιδάκης,Καρακώστας,Καρίκης,Χατζηθεοδωράκης,Σπάρταλης,Σάββενας,Καλημέρης,Αμπελάς (77′ Πάπα),Γκάιδας, Παπακωνσταντίνου (78′ Σαρικάς) ,Πάττας (92′ Τσίγκριλας)
Α.Ε Κως: Τσαραπατσάνης,Ζαμάγιας,Καραγιαννάκης,Μαριάς,Φορτσέτι,Μπαρτσελό,Μαργαρίτης (72′ Μάμμης) ,Καρακιόζης,Φυτάς, Αγγελόπουλος (30 λ.τ Σταματίου) ,Κουρζής
Το φιλμ του αγώνα:
7′ Σουτ απ’τον Αγγελόπουλο απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σαββιδάκης.Απ’την εκτέλεση η μπάλα στρώθηκε στον Φυτά το σουτ του οποίου απέκρουσε και πάλι ο Σαββιδάκης.
12′ Σουτ του Παπακωνσταντίνου απ’τα όρια της περιοχής,μπλόκαρε σταθερά ο Τσαραπατσάνης.
18′ Εκτέλεση φάουλ απ’τον Καλημέρη ο Γκάιδας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.
24′ Σουτ του Αμπελά έξω απ’την περιοχή,πάνω απ’τα δοκάρια του Τσαραπατσάνη.
29′ Δυνατό σουτ του Μαριά μπλόκαρε ο Σαββιδάκης.
38′ Σέντρα του Κουρζή ο Σαββιδάκης πρόλαβε και έδιωξε πριν γίνει απειλητικός ο Μπαρτσελό.
43′ Σέντρα του Χατζηθεοδωράκη ο Πάττας έκανε το σουτ μέσα απ’την περιοχή με τον Τσαραπατσάνη να μπλοκάρει.
54′ Σουτ του Μπαρτσελό απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σαββιδάκης.
56′ Σέντρα του Χατζηθεοδωράκη ο Πάττας έκανε την κεφαλιά με τον Τσαραπατσάνη να απεκρούει σε κόρνερ.
63′ Κάθετη του Φυτά στον Μαριά το σουτ του πέρασε λίγο άουτ.
80′ Δυνατό σουτ του Σταματίου απο πλάγια θέση απέκρουσε με δυσκολία ο Σαββιδάκης.
86′ Κάθετη του Μαριά στον Μπαρτσελό,το σουτ του πέρασε λίγο άουτ.
90′ Εκτέλεση φάουλ απ’τον Μάμμη στα σώματα,ο Μαριάς πήρε το ριμπάουντ έβγαλε μόνο του τον Σταματίου αλλά το σουτ του πέρασε πάνω απ’τα δοκάρια του Σαββιδάκη.