Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Μισό παιχνίδι έγινε στο «Οικονομίδειο»!

Μισό παιχνίδι έγινε στο «Οικονομίδειο»!

0

Ο Ιάλυσος ολοκλήρωσε το ημίχρονο με 4 – 0 ωστόσο η ομάδα του Κιάτου δεν ήθελε να αγωνιστεί στην επανάληψη

Μόνο ένα ημίχρονο έπαιξαν μπάλα στο «Οικονομίδειο» Ιάλυσος και Πέλοπας Κιάτου με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν μάλιστα και τέσσερα γκολ (4 – 0). Στο δεύτερο ημίχρονο ο …μισός Πέλοπας («κατέβηκε» να αγωνιστεί με εννιά παίκτες όλους και όλους), δεν ήθελε να συνεχίσει άλλο να αγωνίζεται και έτσι αναγκαστικά ο διαιτητής διέκοψε την αναμέτρηση και έκλεισε το φύλλο αγώνα. Πλέον τον λόγο έχει η Πειθαρχική Επιτροπή για το τυπικό της υπόθεσης προκειμένου να κατακυρώσει το παιχνίδι στη ροδίτικη ομάδα η οποία και παίρνει και τους τρεις βαθμούς.

Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι στο 20’ ο Καραμανώλης έκανε το 1 – 0, στο 22’ ο Μαντικός το 2 – 0, στο 35’ ο Σπάρταλης το 3 – 0 και στο 45’ ο ίδιος παίκτης το 4 – 0.

ΙΑΛΥΣΟΣ: Χειμωνέττος (24’ Γκουγκουντρής), Τσούπρος (24’ Μ. Καραμανώλης), Σταθάκης (26’ Σπάρταλης), Μαντικός, Σ. Καραμανώλης, Αρέτογλου, Αζεμάϊ, Φαβάλι, Μπεγκλετζής (26’ Παφιάκης), Μανθάνο, Κόλα
ΠΕΛΟΠΑΣ: Λάκοφ, Τουμπανάκης, Μπούκης, Βιζάϊ, Πράττος, Θεοδωρόπουλος, Παπουτσής, Αναγνωστόπουλος, Παλογιαννίδης