Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Μίλησε στην επανάληψη ο Άρης!

Μίλησε στην επανάληψη ο Άρης!

1
aris lardos

Πάτησε το …γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης Αρχαγγέλου και έφθασε εύκολα στη νίκη απέναντι στη Δόξα Ψίνθου με σκορ 4 – 1. Οι «βυσσινί» έδειχναν να πατούν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα προηγήθηκαν στο σκορ στο 30’ με κεφαλιά του Λυριστή από καλό σημείο μέσα στην περιοχή ( 0 – 1). Οι «κιτρινόμαυροι» αντέδρασαν στην επανάληψη. Ισοφάρισαν στο 60’ με πέναλτι του Μπαϊρακτάρη (1 – 1) και στο 69’ ο Μαρκόπουλος με πλασέ πέτυχε το 2 – 1. Ο ίδιος παίκτης δυο λεπτά αργότερα με σουτ έκανε το 3 – 1 και το τελικό 4 – 1 διαμόρφωσε ο Μπαϊρακτάρης με σουτ από κοντά στο 85’.
ΑΡΗΣ: Φαρμακαλής, Κοτσίκος, Κουτσουμπάρης (75’ Μαγιόγλου), Ζαρκαδούλας, Γκίκας, Συμεωνίδης, Κοντόγιαννος, Μάλλιος, Μαρκόπουλος (75’΄Σκυλλαράκης), Παρδαλός (13’ λ.τ. Θεοδωρής)
ΔΟΞΑ: Ηλίας, Στελλάς, Παναγιωτόπουλος, Χατζηνικόλας, Δαλκίδης, Τσοπάνογλου, Μπατέστας (42΄ λ.τ Κουνελλές), Σαββούλης, Λυριστής (72’ Ορφανός Χ.), Ορφανός Β (66’ Κωστομοίρης), Τσούλλος