Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Μια κλάση πάνω ο ΑΣ Ρόδος!

Μια κλάση πάνω ο ΑΣ Ρόδος!

1
17

Για 42 περίπου λεπτά άντεξε απέναντι στη Ρόδο μέσα στο Βάτι ο τοπικός Διαγόρας. Στο λεπτό εκείνο οι «πράσινοι» έκαναν το 0 – 1 και από εκεί και απλούστεψαν τα πράγματα για να φθάσουν τελικά στη νίκη με 5 – 0, παραμένοντας έτσι σίγουρα στην κορυφή της βαθμολογίας. Όλο το δεύτερο ημίχρονο, ανήκε αποκλειστικά και μόνο στην ομάδα του Δημήτρη Σκούνα οι παίκτες της οποίας επέβαλλαν πλήρως το ρυθμό τους.
Το σκορ άνοιξε ο Δήμας στο 42’ ενώ στο 54’ ο Χατζηβαλσάμης πέτυχε το 2 – 0. Στο 60’ ο Γεωργιάδης έκανε το 0 – 3 και στο 80’ ο Στ. Καντιμοίρης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 4. Το τελικό 0 – 5 διαμόρφωσε ο Τσιούνης στο 85’.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Σταμάτης Αντωνάς
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ: Αναστασάς, Γιαννακόπουλος, Μοσχής, Ζερβός, Πιτσουρδάκης, Ντόστι, Μικκιού, Λερογιάννης (77’ Γεωργαλλής), Παπουρδάνος (65’ Λαζίδης), Μαυρομούστακος, Ξύπας (60’ Καψαλάκης)
ΑΣ ΡΟΔΟΣ: Ψωμιάδης, Στ. Καντιμοίρης, Ανυφαντής (60΄Καμπούρης), Γκάϊδας, Θεοδωρέλλης, Τρίγκας, Δήμας, Παυλίδης (69’ Ευγενικός), Γεωργιάδης, Τσιούνης, Χατζηβαλσάμης (63’ Αλεξανδρίδης)