Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Με το δεξί ο Ποσειδώνας Καρπάθου

Με το δεξί ο Ποσειδώνας Καρπάθου

0
omonoia poseidonas

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας ο Ποσειδώνας Καρπάθου ο οποίος επικράτησε μέσα στο Γεννάδι της τοπικής Ομόνοιας με 2 – 1 και πήρε έτσι το πρώτο του «τρίποντο». Σε γενικές γραμμές, η ομάδα της Καρπάθου ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο της ειδικά στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ανέβασε στροφές η Ομόνοια και προσπάθησε να γίνει πιο πιεστική αναζητώντας την ισοφάριση. Δημιούργησε ορισμένες ευκαιρίες όμως δεν μπόρεσε να τις μετατρέψει σε γκολ και έτσι οι φιλοξενούμενοι πήραν την πρώτη τους μεγάλη νίκη.
Μόλις στο 10’ μετά από κάθετη πάσα του Σπανού ο Χριστοδούλου με πλασέ πέτυχε το 0 – 1. Στο 29’ ο Τσιαβέλης εκμεταλλεύτηκε λάθος στην αντίπαλη άμυνα και από κοντά πέτυχε το 0 – 2. Στο 42’ ο Μασάδο με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 1 – 2.