Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Με το αριστερό η Τελχινίδα!

Με το αριστερό η Τελχινίδα!

0
DSC 0094-001

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Τελιχνίδας. Παίζοντας χθες στο Βενετόκλειο με αντίπαλο το Αιγάλεω έχασε με 3 – 0 σετ. Η ήττα κρίνεται φυσιολογική μιας και η διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων ήταν αισθητή. Μοναδική εξαίρεση μπορεί να αποτελέσει το 2ο σετ όπου οι γηπεδούχες προέβαλλαν σθεναρή αντίσταση αλλά και πάλι μίλησε η εμπειρία των παικτριών του Αιγάλεω.
Τα σετ του αγώνα: 6-25 σε 20΄, 23-25 σε 27΄και 10-25 σε 22’
Διαιτήτευσαν οι Γεωργία Μεταξά και Παναγιώτης Μαριδάκης. Σημειώτρια ήταν η Μαίρη Παπαδούλη
ΤΕΛΧΙΝΙΔΑ: (Νίκος Τσιντομηνάς) Χρυσάνθη Μαθιουδάκη, Καρολίνα Χρυσοχού, Ματίνα Γιαννέλη, Μαρία Βρατσάλη, Ελένη Μητροπούλου, Φαμπιόλα Τερζίου, Νικολέτα Αμορανίτη (λ), Ελισάβετ Αμορανίτη (λ), Φαίη Μίχου, Κατερίνα Χειμωνέττου, Κέλυ Δαουτοπούλου, Ραφαηλία Κουφομανώλη, Νίκη Κουτζούκη και Αποστολάκη Αναστασία.
ΑΙΓΑΛΕΩ: (Αγγελική Αντωνιάδη) Βλάχου, Καρακατσάνη, Καραμούντζου, Μανωλίκα, Ιωάννου, Σολωμού, Αναστασιάδη (λ), Κανελοπούλου (λ), Κικιρίκου, Χαριτωνίδη, Σαμπάνη, Παλιοθόδωρου και Δίκη.