Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Με τη δύναμη της έδρας της!

Με τη δύναμη της έδρας της!

0
DSCN0119

Την πέμπτη της νίκη πέτυχε στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε η Σύμη αφού επικράτησε του Εθνικού Αρχίπολης με 1-0, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής Β΄ Κατηγορίας (1ος όμιλος).
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν μια ελαφρά υπεροχή παίζντας περισσότερο με αντεπιθέσεις χωρίς όμως να καταφέρουν να φτάσουν στο γκολ.
Στην επανάληψη η εικόνα δεν άλλαξε με τους Συμιακούς να φτάνουν στο γκολ στο 56΄ με το σουτ του Καραβαΐλη στην δεξιά γωνία του Στελλά. Αυτό το σκορ έμεινε μέχρι και το φινάλε της αναμέτρησης.
Οι φιλοξενούμενοι θέλουν να ευχαριστήσουν την διοίκηση της Σύμης για την άριστη φιλοξενία.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Καραγιάννης (Κουλουρίδης, Αυγενικού)
ΑΟ ΣΥΜΗΣ: Τσαβαρής, Στεφάνου Χ., Χατζηπέτρος, Τσαουσέλης, Μεγαλούδης (46’ Ράπι Γκ.), Καραγιάννης, Ζουρούδης, Στεφάνου Α. (76’ Μπερζέχτα), Λεβεντέρης (78’ Καψής), Τσίκκης, Καραβαίλης
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΠΟΛΗΣ: Στελλάς (84’ λ.τ. Ζάαλουκ), Κουφός, Γκαρής, Τσακίρης Γ. (54’ Ορφανός), Κοσκινιώτης (88’ Κασιώτης), Τσακίρης Στ., Μπόσινας, Κατταβενός, Μπαδιεριτάκης, Κυριακάκος, Καραγιάννης Δ.