Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Γ' Δωδεκανήσου Με σόου Τσιχλιά “καθάρισε” ο Δωριέας

Με σόου Τσιχλιά “καθάρισε” ο Δωριέας

0

Εντυπωσιακό πέρασμα από την Κρεμαστή έκανε ο Δωριέας ο οποίος επικράτησε με το 5 – 2 της Νίκης Ρόδου και έκανε την δεύτερη φετινή του νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας φθάνοντας έτσι τους 6 βαθμούς. Πρόσωπο της αναμέτρησης ήταν ο Τσιχλιάς (στη φωτογραφία κάτω δεξιά) ο οποίος σημείωσε τα τέσσερα από τα πέντε γκολ της ομάδας του. Έκανε μάλιστα και το …original χατ τρικ διότι σημείωσε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Ο παίκτης των “κιτρινόμαυρων” πριν συμπληρωθεί το πρώτο πεντάλεπτο (στο 4′) έκανε το 0 – 1 αλλά η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση με τον Φλεβάρη στο 6′ (1 – 1). Ο Τσιχλιάς όμως “χτύπησε” και πάλι και έτσι στο 14′ έκανε το 1 – 2 και στο 31′ το 1 – 3! Ο Γερασιμίδης μείωσε στο 35′ σε 2 – 3 ωστόσο στο 41′ ο Ταουλάν έκανε το 2 – 4 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο 51′ ο Τσιχλιάς και πάλι διαμόρφωσε το τελικό 2 – 5.