Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Με ηγέτη και σκόρερ τον Γιαννακόπουλο

Με ηγέτη και σκόρερ τον Γιαννακόπουλο

0
giannakopoulos

Υπό το φως των προβολέων και σε βρεγμένο τερέν λόγο της βροχής που έπεφτε στο γήπεδο των Απολλώνων η τοπική ομάδα κέρδισε αυτή της Τήλου με το αγγλικό σκορ 5-3. Οι γηπεδούχοι που μπήκαν δυνατά στο αγωνιστικό χώρο και είχαν τη πρωτοβουλία των κινήσεων καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν παρά τα πέντε γκολ που πέτυχαν ενώ στην αντίπερα όχθη οι Τηλιακοί όποτε έκαναν επίθεση ήταν αρκετά εύστοχοι.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
3′ Καλό σουτ του Μακαρούνα Μ. η μπάλα έφυγε λίγο άουτ
5′ Συρτή σέντρα του Μπαιράμη από δεξιά ο Μακαρούνας Μ. από το ύψος του πέναλτι σούταρε άουτ
9′ Δυνατό σουτ του Γιαννακόπουλου στην δεξιά γωνία του Αγγελιδάκη 0-1
11′ Φάση διαρκείας μετά την εκτέλεση κόρνερ του Γιαννακόπουλου ο Μακαρούνας Μ. πήρε τη κεφαλιά
με τον Αγγελιδάκη να αποκρούει στην επαναφορά ο ίδιος παίχτης σουτάρει με τη μπάλα να χτυπάει στο
δοκάρι και να φτάνει στον Μακαρούνα Γ. που σούταρε αλλά και πάλι ο Αγγελιδάκης είπε όχι διώχνοντας
τη μπάλα σε νέο κόρνερ
15′ Σέντρα του Πλάτση στον Κυριαζάκο που ανενόχλητος σούταρε ψηλά άουτ
25′ Σουτ βολίδα του Πλάτση ασταθής απόκρουση του Αγγελιδάκη από κοντά ο Μακαρούνας Μ.
δε δυσκολεύτηκε με προβολή να κάνει το 0-2
29′ Λάθος της άμυνας των γηπεδούχων εκμεταλεύτηκε ο Σακελάρης Κ. έβγαλε κάθετη πάσα στον Νικολή
που με διαγώνιο σουτ μείωσε σε 1-2
32′ Ωραίο 1-2 από τους Γερογιάννη – Σακελάρη Κ. με τον τελευταίο να περνάει και τον Τύρελη και με πλασέ έφερε
τον αγώνα στα ίσα 2-2
45′ Εκπληκτικό σουτ στη κίνηση του Πλάτση μετά από εκτέλεση κόρνερ 3-2
48′ Φάουλ του Γιαννακόπουλου κεφαλιά του Μακαρούνα Μ. ελάχστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι
52′ Κόρνερ του Πλάτση κεφαλιά του Μακαρούνα Γ.η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε άουτ
61′ Διαγώνιο σουτ του Κυριαζάκου η μπάλα πέρασε άουτ
77′ Απ΄ευθείας φάουλ του Σακελάρη Κ. έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Τύρελης
79′ Αδράνεια των αμυντικών του Απόλλωνα που εκμεταλεύτηκε ο Γερογιάννης και με δυνατό σουτ έκανε το 3-3
81′ Σουτ του Σακελάρη Κ. έφυγε λίγο αόυτ
82′ Αριστερό συρτό σουτ του Γιαννακόπουλου στα δίχτυα του Αγγελιδάκη 4-3
83′ Δεξί σουτ κεραυνός πάλι από τον Γιαννακόπουλο στο αριστερό γάμα του Αγγελιδάκη 5-3
Από τους γηπεδούχους καλύτεροι ήταν οι Γιαννακόπουλος ο οποίος πέτυχε και τρία γκολ και τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Μακαρούνας Μ. και Πλάτσης ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Σακελάρης Κ. Νικολής και Γερογιάννης
Καλή ήταν η διατησία των Χαρισμανίδη Σπάρταλη και Αναστοσοπούλου
ΑΠΟΛΛΩΝ: Τυρελης, Μπαιράμης, Μπόσινας, Γκαρής (90’Χ”σάββας), Ισκάς, Πλάτσης (80’Λουκίσσας), Μακαρούνας Μ., Γιαννακόπουλος,Μακαρούνας Γ., Σιφωνιός,Κυριαζάκος(65’Δ”βασιλείου)
ΑΣ ΤΗΛΟΣ: Αγγελιδάκης, Γερογιάννης (86’Καμμάς), Ρούκο, Οίκουτας, Κωστίδης (86’Καβουκλής), Χριστοφής, Νικολής, Σακελλάρης Ηρ., Αγκάς (74′ Χ”φούντας), Σακελλάρης Κ., Οικονόμου