Με ανατροπή η Α.Ε.Κατταβιάς

0
DSC00082

Τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η Α.Ε.Κατταβιάς αφού επικράτησε και του Ακουσίλαου Φανών με 5-1 (με ανατροπή) στο Ε.Α.Κ. για την 2η αγωνιστική της Β΄ Κατηγορίας Δωδεκανήσου (β΄ όμιλος).
Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στο ματς αφού στο 15΄ κατάφεραν να προηγηθούν με το αυτογκόλ του Κουμπιάδη μετά το κόρνερ του Γιορδαμνή. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν αποφασισμένοι για την ανατροπή και με τα πέντε τέρματα που σημείωσαν έφτασαν στην ευρέα νίκη με 5-1.
Στο 52΄ ο Ντούπης με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-1, λίγα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έφερε τούμπα το παιχνίδι γράφοντας το 2-1, το 3-1 έκανε ο Στεφανάκης στο 60΄ για να έρθει στο 71΄ και πάλι Ντούπης να πετύχει προσωπικό χατ τρικ γράφοντας το 4-1. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Αζίζ στο 82΄ με ωραίο σουτ.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Παπαγιαννίδης (Καλκαλαβούρας, Μπέκας)
ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ: Παπαβεργής, Ανανιάδης, Σαλαμαστράκης, Νασόπουλος, Κουμπιάδης, Αζίζ, Γκρίζης (46΄Ντούπης) (75΄ Σέντης), Μήτρου (80΄ Τραγάκης), Μαριεττάκης, Μαΐλης, Στεφανάκης
ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ: Κοντογιάννης, Σάββενας, Κρητικός, Γιορδαμνής (20΄ λ.τρ. Νικολίτσης), Κώστας (75΄ Κασάπι), Χιουσενάι, Καραμολέγκος, Τσίγκρηλας, Καβουκλής, Παπακωνσταντίνου (64΄ Τσαλίκης), Κουτσουμπάρης