Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Μασάδο …non stop!

Μασάδο …non stop!

0
masado afantou

Με τον Βάντερ Μασάδο να έχει πολλά κέφια και να σημειώνει τέσσερα τέρματα (!), ο ΑΕΡΑ κέρδισε στο ουδέτερο γήπεδο της Αρχίπολης τον Αστέρα Μασσάρων με 6 – 2. Ο Βραζιλιάνος παίκτης των «κόκκινων» βρέθηκε σε πολύ μεγάλη ημέρα και ήταν σίγουρα η μορφή της αναμέτρησης. Το πρώτο ημίχρονο ήταν άκρως επιθετικό με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω και τις δυο ομάδες να βρίσκουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, συνολικά έξι φορές. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αφάντου επέβαλλε τον ρυθμό της και σημειώνοντας άλλα δυο τέρματα «καθάρισε» με άνεση το παιχνίδι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 6’ ο Μασάδο με κεφαλιά αλλά στο 11’ ο Μίρτσεβ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1 – 1). Ο ΑΕΡΑ «απάντησε» στο 13’ με τον Ροκάϊ (κεφαλιά) όμως πριν συμπληρωθεί το 20λεπτο, ο Μίρτσεβ και πάλι με απευθείας φάουλ πέτυχε το 2 – 2. Ο Μασάδο στο 22’ πήρε τη μπάλα, μπήκε στην περιοχή και με σουτ έκανε το 3 – 2 και στο 37’ ο Φιλιππάκος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 4 – 2. Ακολούθησαν άλλα δυο τέρματα που πέτυχε ο Μασάδο. Ένα στο 47’ με σουτ και ένα στο 79’ με ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Κυρίτσης (Γιακουμάκης, Λάζος)

ΑΕΡΑ: Καλανδράνης, Μαλλιάκας, Γαργάλης (68’ Μπάκης, Δανάς, Γιαννακάκης (26’ λ.τ. Μπαράϊ), Ροκάϊ, Τρουμπούνας, Πλύγκος, Στεφανής (81’ Λαουδίκος), Φιλιππάκος, Μασάδο
ΑΣΤΕΡΑΣ: Καραγιάννης, Μαυριός (46’ Δημητριάδης), Διονυσακόπουλος, Λούππος, Ε. Κιλασίν, Καοπήτας, Μπαϊρακτάρης, Κώστας, Βασιλειάδης (46’ Πλαγγέντης), Μίρτσεβ (71’ Φωταράς), Στογιανόφσκι