Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Πέρασε από τη Ρόδο ο ΚΑΟΔ

Πέρασε από τη Ρόδο ο ΚΑΟΔ

0
kolossos drama

Την ήττα με σκορ 76 – 70 γνώρισε στο Βενετόκλειο ο Κολοσσός από τον ΚΑΟ Δράμας σε ένα παιχνίδι που από το ξεκίνημα του ήταν ντέρμπι. Στο πρώτο ημίχρονο οι Δραμινοί έδειχναν να έχουν τον έλεγχο της αναμέτρησης αλλά στην επανάληψη οι «θαλασσί» ανασυντάχθηκαν και ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο έδειξαν ικανοί να πάρουν τη νίκη. Στα κρίσιμα σημεία όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν τις λύσεις και έτσι πανηγύρισαν μια πολύ σπουδαία νίκη που ουσιαστικά τους δίνει το δικαίωμα να εξασφαλίσουν την παραμονή τους στην κατηγορία.
Διαιτητές: Σ. Σχινάς, Χ. Παναγιώτου, Β.Μπίκας
Τα δεκάλεπτα: 21-26, 34-43, 51-52, 70-76
Κολοσσός (Πρίφτης): Παπαντωνίου 13 (6 ασίστ), Τσαρ 3 (1), Γεωργαλλής 4, Κόμματος 10 (2), Σμιθ 13, Στεφανίδης 6 (2), Σίμπσον 7 (1), Τσάμης 7, Όσμπι 7
ΚΑΟΔ (Μάρκοβιτς): Σλαφτσάκης, Τζόουνς 10 (1), Στίγκερς, Μπράουν 27 (3), Βον, Μάρκοβιτς 6 (9 ριμπάουντ), Μπάβτσιτς 25 (3), Ζάρας 8 (2), Μπένας

ΠΟΝΤΟ ΠΟΝΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ

31′ 51 – 53 με 2/2 βολές του Μπάφτσιτς
31′ 54 – 54 με 3π. του Παπαντωνίου
32′ 54 – 56 με 2π. του Μπάφτσιτς
32′ 54 – 58 με 2π. του Ζάρα
32′ 56 – 58 με 2π. του Σμιθ
35′ 58 – 58 με 2π. του Σμιθ
35′ 58 – 61 με 3π. του Μπράουν
36′ 61 – 61με 3π. του Στεφανίδη
37′ 61 – 64 με γκολ φάουλ του Μπράουν
37′ 64 – 64 με 3π. του Τσαρ
38′ 66 – 64 με 2βολές του Γεωργαλλή
38′ 66 – 67 με 3π. του Ζάρα
38′ 66 – 68 με 1/2 βολές του Μάρκοβιτς
39′ 66 – 69 με 1/2 βολές του Μάρκοβιτς
39′ 68 – 69 με 2/2 βολές του Παπαντωνίου
40′ 68 – 72 με 3π. του Τζόουνς
40′ 70 – 72 με 2π. του Παπαντωνίου (20” πριν το φινάλε)
ΤΑΙΜ ΑΟΥΤ
40′ 70 – 74 με 2/2 βολές του Μπράουν
ΤΑΙΜ ΑΟΥΤ
40’70 – 76 ΜΕ 2/2 βολές του Μπράουν