Επιτυχημένο το «Ελπίδα 2010»

0

Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Παστίδας «Καμάρι», η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Δωδεκανήσου, ο Α.Σ. Ρόδος και ο ραδιοφωνικός σταθμός TOP FM Δωδεκανήσου υπό την αιγίδα της Νομαρχιακής Επιτροπής Δωδεκανήσου Κοινωνικών Προβλημάτων, Εθελοντισμού και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, διοργάνωσαν με μεγάλη επιτυχία ποδοσφαιρικό τουρνουά με φιλανθρωπικό σκοπό με την επωνυμία «Ελπίδα 2010», το Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2010 στο Ενωσιακό Γήπεδο στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα.
Οι ομάδες που πήραν μέρος με παιδιά  γεννηθέντα τα έτη από 2000 έως και 2003 ήταν οι Ρόδος (2), Αστέρας Π.-Καμάρι (2), Διαγόρας (2), ΓΑΣ Αναγέννηση-Ιάλυσος (2), Α.Σ. Αρένα (2) και οι Ατρόμητοι.
Στο γήπεδο βρέθηκε η Επίκουρος Νομάρχη και Πρόεδρος της Νομαρχιακής Επιτροπής Δωδεκανήσου Κοινωνικών Προβλημάτων, Εθελοντισμού και Κοινωνικής Αλληλεγγύης Μουτάφη Δέσποινα, ο Δημοτικός Σύμβουλος Κουκκιάς Μάριος, ο Αρχιδιατητής Τσαγγάρης Βασίλης, το μέλος του Δ.Σ. της ΕΠΣΔ Καλαθενός Σάββας, ο γιατρός Άντερσεν Νίκος κ.α.
Χορηγοί του τουρνουά ήταν οι : Μαμαλίγκας Παντελής, που διαχειρίζεται το κυλικείο του ΔΑΚ Καλλιπάτειρα, «ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟ-ΝΙΚΟΣ ΧΑΤΖΗΚΑΛΗΜΕΡΗΣ», Βιβλιοπωλείο «ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ», «YAMAHA MOTOMIKE», «G8 Security Services-Γαμβρούδης Βαγιανός» και το «Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού».
Στις μουσικές επιλογές ήταν ο Νίκος Κουγιουμτζάκης με τον Μιχάλη Παπαδημητρίου, ενώ συντονιστές της εκδήλωσης ήταν οι Μικαέλα Ψέλλα, ο Γιώργος Πάττας, η Ανθούλα Δόση, ο Μιχάλης Αδαμάκης και ο Αντώνης Οικονόμου.
Μετά το τέλος των αγώνων όλες οι ομάδες πήραν κύπελλο για την συμμετοχή τους ενώ ο Άγιος Βασίλης μοίρασε δωράκια στα μικρά παιδιά που αγωνίστηκαν αλλά και αυτά που βρέθηκαν στο γήπεδο.
Οι μικροί ποδοσφαιριστές χάρισαν γκολ και απολαυστικές φάσεις και οι αρκετοί φίλαθλοι που βρέθηκαν στις εξέδρες σίγουρα έμειναν ευχαριστημένοι από το θέαμα.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα :
Γεννηθέντες 2000-2001
Γήπεδο 1    
Διαγόρας – Αστέρας Π.-Καμάρι 0-5  
Α.Σ.Αρένα – Αστέρας Π.-Καμάρι 0-5    
Διαγόρας- Α.Σ. Αρένα 0-3  
Διαγόρας – Ρόδος 3-6   
Γήπεδο 2  
Ρόδος – ΓΑΣ Αναγέννηση-Ιάλυσος 6-3
ΓΑΣ Αναγέννηση-Ιάλυσος  – Ατρόμητοι  1-4
Ρόδος – Ατρόμητοι 2-4  
ΓΑΣ Αναγέννηση-Ιάλυσος – Αστέρας Π.-Καμάρι  0-2   
Γεννηθέντες 2002-2003
Γήπεδο 3
Ρόδος –  ΓΑΣ Αναγέννηση-Ιάλυσος  8-0
ΓΑΣ Αναγέννηση-Ιάλυσος – Ρόδος (2)  1-6
Ρόδος (2) – Ρόδος   1-1
ΓΑΣ Αναγέννηση-Ιάλυσος – Αστέρας Π.-Καμάρι  2-5
Γήπεδο 4
Διαγόρας  – Αστέρας Π.-Καμάρι  0-1
Α.Σ. Αρένα – Αστέρας Π.-Καμάρι  1-2
Διαγόρας  – Α.Σ. Αρένα  3-3
Διαγόρας – Ρόδος  1-2
Τα έσοδα που συγκεντρώθηκαν από τα εισιτήρια θα διατεθούν στο Κοινωνικό Παντοπωλείο της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Δωδεκανήσου.
Οι συνθέσεις των ομάδων :
Γεννηθέντες 2000-2001
Αστέρας Π.-Καμάρι
Λυμπερόπουλος Αριστείδης, Παπαμιχαήλ Μιχάλης, Γιαννούλης Αλέξανδρος, Κουφός Νίκος, Συμεωνίδης Αδάμ, Πότσου Γιάννης, Κιλασίν Κεμάλ, Κορκίδας Μανώλης, Ιζέτ Εμεσέλ, Μποζάτζι Τζεβράν, Τσομπανικολίδης Τσαμπίκος, Πηδιάκης Γιώργος, Χαλκιόπουλος Βαγγέλης, Παναής Νίκος, Καράτι Ορέστης, Παπαμιχαήλ Δέσποινα.
ΓΑΣ Αναγέννηση-Ιάλυσος
Κατσαμάκης Παντελής, Νταϊλαμί Άρμπι, Καρίπης Γιώργος,, Χατζηδημητρίου Μανώλης, Φουκαράς Θεόδωρος, Πότσης Σπύρος, Κετσές Κώστας, Βαγγέλη Μάριος, Κρίκκης Κώστας, Κουτούζος Νίκος, Μποσγανάς Γιάννης, Μιχάλαρος Δημήτρης, Μελλίδης Αντώνης.
Ατρόμητοι
Θαρρενάκης Θωμάς, Διακοπαρασκευάς Στάθης, Γεωργίου Φραντζέσκος, Κασσανής Φώτης, Παπαδημήτρης Στέφανος, Μανωλάκης Μιχαήλ, Ζούνης Μάριος-Μιχάλης, Μαγιόγλου Δημήτριος, Αλιμερκάη Πάολο, Χεκινάι Κέβιν, Οικονομίδης Γεώργιος, Μιχαλάκης Κώστας, Δρούλιας Διονύσης.
Α.Σ. Ρόδος
Καριοφύλλης Μάριος, Ταρατίτας Κυριάκος, Παπαντωνίου Ιωσήφ, Μανταλιός Σωτήρης, Γαβαλάς Ανδρέας, Βαλασάκης Κώστας, Παπαντωνάκης Μανώλης, Πετρόπουλος Συμεών, Τσακάλης Αλέξης, Τρέχας Βασίλειος, Fioriloxhelas Fiorilo, Πατσίλης Χρήστος, Γιούργκεν Μέχια, Φλεβάρης Μιχάλης, Ρόδης Κώστας, Σπανός Θεόδωρος, Οικονομίδης Πλάτων, Κυραμάριος Ηλίας, Μαννάκης Χρήστος, Καλαθενός Αργύρης, Καλανδρώνης Παρασκευάς.
Διαγόρας
Αϊνταλής Κώστας, Αχείμαστος Γιώργος, Γεωργιάδης Αντώνης, Γιαννουλάκης Μανώλης, Δοξόπουλος Δόξης, θανάσης Αλέξης, Καραβόλιας Γιάννης, Καταβενάκης Ανδρέας, Κατσαράς Αλέκανδρος, Κηπουρός Θεόδωρος, Κιόκου Μανώλης, Κωβαίος Λέων, Λυκοπάντης Μανώλης, Μιαούλης Γιάννης, Μουστούκης Στρατής, Ρατούστην Ρούλης, Ρούσσος Νίκος, Σαββουτάκης Σταύρος, Σακελλάρης Νίκος, Σπανός Μιχάλης, Σταματόπουλος Γιάννης, Τσαγκάρης Αλέξανδρος.
Α.Σ. Αρένα
Καρίκης Μιχάλης-Άγγελος, Γανωτάκης Χριστόφορος, Κεχαγιόγλου Γιάννης, Κυρίτσης Παναγιώτης, Φωτίου Κώστας, Κοντός Βαγγέλης, Καψαλάκης Φανούρης, Πελαρδής Αρνάνδος, Ράφτης Αντώνης, Τζουανάκης Σάββας, Αυγουστάκης Σάββας, Νικολαϊδης Νίκος, Λικοκάς Αιμίλιος, Μαχαίρας-Παπαδόπουλος Νίκος, Μπράντιτσης Παναγιώτης, Τσιμέττας Μιχάλης, Μπουρνέλης Νίκος.
Γεννηθέντες 2002-2003
Αστέρας Π.-Καμάρι
Αναστασάς Γιάννης, Δανάς Σάββας, Χατζηκαντής Στέργος, Λυδάκης Μανώλης, Λυμπερόπουλος Μανώλης, Λιαμής Μιχάλης, Σαράντης Νίκος, Σαλακενός Δημήτρης, Μοσχής Λευτέρης, Μωϋσάκος Γιάννης, Μπουρνής Γιάννης, Πάττας Κωνσταντίνος, Πανάγος Μανώλης, Γουλιδάκης Σταύρος, Αγγελόπουλος Χρήστος, Αχλαδιώτης Τάσος.
Α.Σ. Αρένα
Σαγρής Γιάννης, Μαχραμάς μανώλης, Άντερσεν Γιάννης, Οικονόμου Γιάννης, Χατζημιχάλης Γιώργος, Αχτσί Τάνε, Καραβόλιας Μάνος, Τζούρας Νίκος, Μαχαίρας Αντώνης, Τόλη Κριστιάν, Ουγιανίκ Τζεμ, Πεσκρίδης Κώστας, Τζωρτζακάκης Γιώργος, Μπράντιτσης Νίκος.
Α.Σ. Ρόδος
Κουμέντος Άγγελος, Ζανέτος Νίκος, Κλαδάς Αστέριος, Μπαλάκης Λευτέρης, Σκούρας Άγγελος, Γκίνο Σπύρος, Κάπρος Ανδρέας, Λεσιόβας Αντώνης, Κωνσταντάκης Αντώνης, Μάκρας Μιχάλης, Πόλο Ανδρέας, Διακοβασίλης Μανώλης, Κυγάη Λευτέρης, Πετρόπουλος Συμεών.
ΓΑΣ Αναγέννηση-Ιάλυσος
Γκιολένα Μυργιάνη, Σπυρίδης Παναγιώτης, Μαντικός Γρηγόρης, Σπυρίδης Πέτρος, Σπυρίδης Μάριος, Πότσης Σπύρος, Κουτσούκος Ανδρέας, Παπαγιαννάκης Μιχάλης, Κώστας Ευθύμης.
Διαγόρας
Αϊβαλιώτης Βασίλης, Βιρβίλης Βαγγέλης, Γεωργαλλίδης Γιώργος, Καραμούζης Κώστας, Κατιμερζής Αλέξανδρος, Κλεντί Οσμάν, Κωστάκης Κώστας, Μισσός Αχιλλέας, Μπεκιάρης Νικηφόρος, Παγώνης Δημήτρης, Πηδιάκης Μανώλης, Τσακίρης Νίκος, Φάκκας Φίλιππος, Χατζημιχάλης Ανδρέας, Χατζησταματίου Σάββας, Χοτζάρας Γιώργος.
Οι διαιτητές που σφύριξαν στους αγώνες ήταν από την τελευταία σχολή διαιτησίας και ήταν οι Γιαννουκάς Τάσος, Χαροκόπος Αντώνης, Λαχανάς Μιχάλης, Κόττορος Μανώλης, Χατζηχαραλάμπης Μιχάλης και Ράδος Μιχάλης.