Αρχική Εφηβικό “Κυανέρυθρη” καταιγίδα

“Κυανέρυθρη” καταιγίδα

0

Εύκολη νίκη με σκορ (14-1)!! επί των Ιπποτών πέτυχαν οι έφηβοι του Διαγόρα και ξεκίνησαν ιδανικά τη νέα χρονιά.

Οι παίκτες του Μιχάλη Ρίζου ήταν καταιγιστικοί και καθάρισαν την υπόθεση τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο, όπου και σημείωσαν επτά τέρματα. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2′ ο Χατζηνικόλας με πλασέ μέσα από την περιοχή, ενώ στο 8′ ο Κοντός με τον ίδιο τρόπο πέτυχε το (0-2). Η πίεση των φιλοξενούμενων συνεχίστηκε και στο 17′ ο Κοντός με σουτ έξω από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο (0-3). Στο 27′ ο Κοντός με δυνατό σουτ εντός της περιοχής πέτυχε το (0-4), ενώ στο 31′ το σουτ του Μουδάτσου βρήκε δίχτυα για το (0-5). Στο 34′ έπειτα από γύρισμα του Κοντού και λάθος εκτίμηση της άμυνας έγινε το (0-6), ενω στο 36′ ο Χατζηνικολας πέτυχε το (0-7) με δυνατό σουτ εντός της μεγάλης περιοχής.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε. Στο 51′ ο Κορνάρος πραγματοποίησε ωραία προσπάθεια και με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο (0-8), ενώ στο 54 ο ίδιος παίκτης πέτυχε το (0-9). Οι Ιππότες κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο 60′ με ωραίο χτύπημα φάουλ του Ηλιόπουλου (1-9). Στο 67′ ο Κεφαλιανός πέτυχε το (1-10), στο 72′ ο Νεμποτάκης πέτυχε το (1-11), ενώ στο 80′ ο Τσακίρης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο (1-12) για να έρθει λίγα λεπτά αργότερα το (1-13). Το τελικό (1-14) πέτυχε στο τελευταίο λεπτό ο Μαντικός με κεφαλιά.

Συνθέσεις:

ΙΠΠΟΤΕΣ: Φερχάτι, Γκιάτα, Κουρρέτα, Ντόγκους, Λορέτζος, Βασιλείου, Σωτηρίου, Διακογεωργίου, Παπαϊωάννου, Ράκα, Ηλιόπουλος.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Θαρρενάκης (57′ Θυριάκης), Σάββενας (52′ Αναστάσογλου), Παπασταματίου (55′ Στεργιάδης), Ηoxha, Κρητικός (55′ Κεφαλιανός), Ζhelev (46′ Tσακίρης), Κορνάρος, Νικολού, Κοντός (45′ Νεμποτάκης), Μουδάτσος (46′ Μαντικός), Χατζηνικόλας.