Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Κρίμα για το ποδόσφαιρο μας…

Κρίμα για το ποδόσφαιρο μας…

3
1

Ο Λευτέρης Χαρισμανίδης ήταν αναμφίβολα ο αρνητικός πρωταγωνιστής του σημερινού αγώνα στο γήπεδο Αφάντου ανάμεσα στον ΑΕΡΑ και τον Φοίβο Κρεμαστής. Και αυτό διότι κατάφερε να εξοργίσει με τις αποφάσεις του και τις δυο πλευρές. Μετά το τέλος της αναμέτρησης τόσο οι γηπεδούχοι όσο και οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονταν έντονα για την απόδοση που είχε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης. Ήταν το …ημίχρονο που έγιναν όλα στο παιχνίδι αυτό το οποίο «σημαδεύτηκε» από πάρα πολλές διακοπές για τις οποίες ο Φοίβος «φωνάζει» ότι δεν κρατήθηκαν οι καθυστερήσεις που θα έπρεπε. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται έντονα και για το πέναλτι που δόθηκε στις καθυστερήσεις και έγινε το 1 – 1, το οποίο η αλήθεια είναι ότι δεν κατάλαβε κανείς γιατί δόθηκε. Ήταν μάλιστα μια απόφαση όχι του διαιτητή αλλά του «βοηθού» του που σήκωσε το σημαιάκι για να τον ενημερώσει για κάποιο χέρι το οποίο πάντως εκ πρώτης όψεως δεν φαινόταν να έχει κάνει κάποιος. Νωρίτερα και κατά την διάρκεια της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι εξέφρασαν τα δικά τους παράπονα για ορισμένες περιπτώσεις πέναλτι τις οποίες αναφέραμε αναλυτικά στο ρεπορτάζ του παιχνιδιού αλλά και ένα γκολ που ακυρώθηκε μετά από υπόδειξη του «βοηθού» ότι η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή του άουτ. Τα παιχνίδι είχε κανονικά πάνω από 20 λεπτά καθυστέρηση χωρίς υπερβολή τα οποία όμως είναι φανερό ότι δεν κρατήθηκαν. Πολλά άκουσε και ο Βασίλης Τσαγγάρης ο οποίος ήταν παρατηρητής διαιτησίας στην αναμέτρηση. Δυστυχώς ένα παιχνίδι που είχε όλα τα φόντα για να αποτελέσει μια διαφήμιση για το ποδόσφαιρο, τελείωσε κακήν κακώς και με πολλές «φωνές» εκατέρωθεν. Αυτό από μόνο του είναι κάτι που πρέπει να προβληματίσει την διοργανώτρια αρχή καθώς και τα αρμόδια όργανα…