Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Κορασίδες: Καλύτερος ο Κλεάνθης

Κορασίδες: Καλύτερος ο Κλεάνθης

2
kleanthis korasides2

Άλλη μια νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους οι Κορασίδες του Κλεάνθη, οι οποίες επικράτησαν με 3 – 0 σετ του ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω σε παιχνίδι που έγινε το Σάββατο στο κλειστό γυμναστήριο της Κρεμαστής. Οι κοπέλες του Μανώλη Κοκολάκη πήραν εύκολα τα πρώτα δυο σετ και απέκτησαν το σημαντικό προβάδισμα. Στο 3ο όμως δυσκολεύτηκαν αρκετά καθώς οι φιλοξενούμενες ανέβασαν στροφές και το πάλεψαν όσο μπορούσαν. Τελικά οι γηπεδούχες, βρήκαν τον τρόπο να το πάρουν και αυτό κερδίζοντας έτσι τον αγώνα. Τα σετ: 25-16 (21′) 25-15 (17′) 26-24 (29′).
Διαιτητές ήταν οι κ. Θ. Κυπριώτης και Ν. Χατζησταυρίδης
ΚΛΕΑΝΘΗΣ (Μ. Κοκολάκης): Αντωνία Φλεβάρη, Βαλσαμίνα Τσιράκου, Αικατερίνη Τζανουδάκη, Δικαία Ορφανού, Αικατερίνη Ακάι, Μαρία Παμπάκα, Στυλιανή Γαβαλά, Μαρίνα Χατζηβάσιλα
ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ ΚΩ (Αλκ. Χατζηνικολάου): Μαρία Δρέμπελα, Νίκη Νάτσιου, Ευγενία Γιαννοπούλου, Αναστασία Βλάχου, Ευγενία Μήλα, Ελένη Σουρασή, Μαρία Κεφαλιανού, Ιωάννα Πισσάρη, Ειρήνη Φεσσάρα