Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Κολοσσός: Νέα βαριά ήττα

Κολοσσός: Νέα βαριά ήττα

0
kolossos_patra

Νέα ήττα και μάλιστα βαριά για τον Κολοσσό. Οι «θαλασσί» έχασαν εκτός έδρας από τον Ίκαρο Καλλιθέας με 86 – 66 μη μπορώντας για μια ακόμα αγωνιστική να σηκώσουν κεφάλι. Το ξεκίνημα πάντως ήταν καλό για την ομάδα του νησιού μας η οποία μπόρεσε να κυριαρχήσει στην διάρκεια του πρώτου δεκαλέπτου. Οι γηπεδούχοι όμως μπόρεσαν από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά όχι μόνο να μειώσουν την διαφορά αλλά να περάσουν και μπροστά στο σκορ. Ο Κολοσσός μπόρεσε και πάλι στο τελευταίο δεκάλεπτο να δείξει κάποια καλά στοιχεία αλλά μόνο για μερικά λεπτά. Οι παίκτες του Ικάρου έχοντας σε καλή κατάσταση τους Βρκιτς και Στρναντ και στη συνέχεια με τον Λαρεντζάκη έχτισαν εκ νέου διαφορά η οποία έφτασε στο τέλος του ματς στη μέγιστη τιμή τους, στο +20 (86-66).
Τα δεκάλεπτα: 15-19, 36-30, 57-46, 86-66
Ίκαρος Καλλιθέας (Πρίφτης): Στρναντ 13 (3), Λαρεντζάκης 8 (2), Κυρίτσης 8, Βρκιτς 15 (9 ριμπάουντ), Ουάιατ 2, Στέβοβιτς, Φαγιέ 13 (9 ριμπάουντ), Γκίμπσον 15 (2), Γιαννακίδης 8 (2), Αγαδάκος, Οικονομόπουλος, Σίμτσακ 4.
Κολοσσός (Γκέκος): Γεωργαλλής 9 (1), Κουμπούρας 4, Χάτεν 14, Καλαϊτζής 7 (1), Βουγιούκας, Αυγενικός, Καλαμπόκης 4 (1), Ντέντι 11 (12 ριμπάουντ), Κουκουλάς, Λάνγκφορντ 4, Τσαλδάρης 13 (2), Δάνας