Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου «Κιτρινόμαυρος» τυφώνας!

«Κιτρινόμαυρος» τυφώνας!

0
DSC00082

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η ΑΕ Κατταβιάς που επιβλήθηκε άνετα με 5-1 του Νηρέα παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο μέρος και πατώντας «φρένο» στο τελευταίο μισάωρο. Με αυτή τη νίκη οι Κατταβενοί επιστρέφουν στην κορυφή του Α’ ομίλου καθώς την ίδια στιγμή ο Διγενής «σκόνταφτε» απέναντι στη Χάλκη στην Κρεμαστή. Η Κατταβιά ξεκίνησε με το πόδι πατημένο στο «γκάζι» αφού μόλις στο 2’ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Κουλιμπαλί μετά από σέντρα του Νασόπουλου (1-0). Δύο λεπτά μετά (4’) ο Μαίλης σέντραρε στην περιοχή και ο υψηλόσωμος Δράκος με νέα κεφαλιά έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Αξιώτη διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του (2-0). Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 47’ ο Νηρέας κέρδισε πέναλτι, με τον Ραφτόπουλο να σκοράρει από τα έντεκα βήματα και να μειώνει προσωρινά σε 2-1. Δεν πέρασαν παρά μερικές στιγμές πριν η Κατταβιά σκοράρει εκ νέου καθώς στο 48’ ο Κουλιμπαλί με μια «φωτοβολίδα» αρκετά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή άφησε «άγαλμα» τον Αξιώτη που μάζεψε για τρίτη φορά την μπάλα από τα δίχτυα του (3-1). Στο 51’ ο Νασόπουλος σέντραρε και ο Μαίλης με ωραία γυριστή κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1. Το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 62’ με σουτ στην κίνηση από τον Δράκο ύστερα από σέντρα του Κουμπιάδη. Στη συνέχεια ο Μανώλης Φραντζης έκανε μαζεμένες τρεις αλλαγές καθώς ήταν πλέον εμφανές ότι τίποτα δεν θα μπορούσε να αλλάξει. Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Ράδος, Βασιλείου και Λαζός.

ΑΕ Κατταβιάς: Παπαβεργής, Αυγέρης, Ανανιάδης, Σαλαμαστράκης (65’ Τσίρκος), Στεφανάκης, Νασόπουλος, Μαίλης, Κουλιμπαλί, Κουμπιάδης (65’ Γκρίζης), Ντούπης (65’ Σέντης), Δράκος
Νηρέας: Αξιώτης, Ζούρδης (54’ Βογιατζής), Γουλίτσας (65’ Τζεμανάκης), Καρίνος, Σινάνι, (76’ Βολιτάκης)Χριστοδούλου, Μοσκιού, Παπανικολάου, Παπαγρηγορίου, Ραφτόπουλος, Κοκκάρης