Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου «Κιτρινόμαυρο ξέσπασμα» στο Ενωσιακό!

«Κιτρινόμαυρο ξέσπασμα» στο Ενωσιακό!

0
katavia thiella

«Ξέσπασε» η ΑΕ Κατταβιάς. Φιλοδώρησε με πέντε τέρματα τη Θύελλα Πυλώνας την οποία και κέρδισε εύκολα με 5 – 0 σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο «Καλλιπάτειρα». Αξίζει πάντως να σημειωθεί ότι στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι προέβαλλαν σθεναρή αντίσταση και έκλεισαν όλους τους διαδρομούς προς την εστία τους. Τελικά, πέντε λεπτά πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους, ο Αμοιρόπουλος σούταρε στέλνοντας τη μπάλα να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή της η μπάλα έφθασε στον Μακριά ο οποίος με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 1 – 0. Το γκολ αυτό έδωσε άλλη ψυχολογίας στους «κιτρινόμαυρους» οι οποίοι κυριάρχησαν στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχαν άλλα τέσσερα τέρματα φθάνοντας στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης. Στο 60’ ο Τόσκα με πλασέ από θέση τετ α τετ πέτυχε το 2 – 0 και στο 64’ ο Ζούνης «νίκησε» και πάλι τον Ρεκούνα κάνοντας το 3 – 0. Στο 67’ ο Αμοιρόπουλος με σουτ πέτυχε το 4 – 0 και στο 88’ ο Ράδος με πλασέ από καλό σημείο μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 5 – 0.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Σάββας Τσοπανάκης (Αχιολάς, Ροδίτης).
ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ: Οικονόμος, Φιντικάκης, Καρασάββας (69’ Τριαλώνης), Αμοιρόπουλος, Γεωργίου, Καβάζης, Μακριάς (76’ Φτάκλας), Μπουμπουλάκης, Κουμπιάδης (68’ Ράδος), Τόσκα, Ζούνης
ΘΥΕΛΛΑ: Ρεκούνας, Καραμαρίας, Τραχανάς (68’ Μπούλαρης), Προβιάς (70’ Ψαρός), Γιαννούρης, Χαμιτάι, Κουφός (46’ Αϊβάζης), Βασιλάκης Π., Χατζημανώλης, Κατσούλης, Μπολομπάνι