Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Κέρδισαν και οι δύο τις εντυπώσες

Κέρδισαν και οι δύο τις εντυπώσες

0
ae_katavias

Μοιρασμένο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο Απολλώνων καθώς Ασπίδα Σαλάκου και Κατταβιά έμειναν ισόπαλες στο 1-1. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 10΄ ο Ευθύμης Ράδος, με εκτέλεση φάουλ από πλάγια δεξιά, σε μια φάση που μπερδεύτηκαν ο διαιτητής με τον επόπτη καθώς η μπάλα βρήκε στο εσωτερικό δοκάρι και βγήκε απ’ το τέρμα, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να νομίσει αρχικά ότι η μπάλα βγήκε άουτ.
Η ισοφάριση ήρθε στο 15΄ με το Νασόπουλο, ενώ στα πρώτα λεπτά του αγώνα σημειώθηκε δεκάλεπτη διακοπή στο ματς, καθώς στον πάγκο των γηπεδούχων υπήρχαν παραπάνω άτομα με αποτέλεσμα να χρειαστεί η επέμβαση του διαιτητή για να μειωθεί ο αριθμός τους.
Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς και τις εντυπώσεις.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ: Λατσέρης (30΄ λ. τ. Εγγλέζος), Λαθούρης, Γιορδαμνής (70΄ Καϊμαξής), Μάτσης, Ράδος Μ, Ράδος Ε, Πολυχρόνης, Καραγιάννης, Γρηγοριάδης, Παπαθεοδώρου (60΄ Καβουκλής), Τόμσον.
ΚΑΤΤΑΒΙΑ: Μάλτας, Παπανικολάου, Κυπριώτης, Ιντρίσσα, Μπουμπουλάκης, Μακριάς, Νασόπουλος, Κυριακάκης (80΄ Φουντής), Κουμπιάδης, Ανανιάδης (88΄ Οικονόμου), Στεφανάκης.