Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική “Καθάρισε” την πρόκριση με Παπαδόπουλο

“Καθάρισε” την πρόκριση με Παπαδόπουλο

0

Το εισιτήριο της πρόκρισης στην επόμενη φάση της διοργάνωσης εξασφάλισε η Ρόδος η οποία επικράτησε στην Κρεμαστή του Φοίβου με 1 – 0. Το μοναδικό τέρμα πέτυχε ο Γιάννης Παπαδόπουλος με ωραίο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Η διαφορά δυναμικότητας και ποιότητας των δυο ομάδων φάνηκε στα κρίσιμα σημεία της αναμέτρησης και έπαιξε καθοριστικό ρόλο με τα «ελάφια» να είναι καλύτερα. Ο Φοίβος μετά το 75’ πίεσε και προσπάθησε να φθάσει στην ισοφάριση, κάτι το οποίο έκανε στο 92’ με κεφαλιά του Αθανασίου μετά από εκτέλεση φάουλ του Τζιβίλογλου, γκολ που όμως δεν μέτρησε καθώς ο σκόρερ υποδείχθηκε σε θέση οφσαϊντ. Η Ρόδος πριν το τέρμα που έβαλε είχε και άλλες φάσεις για να ανοίξει το σκορ με αποκορύφωμα ένα χαμένο πέναλτι (άουτ) του Μισέλ στο 17’.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Κυρίτσης (Κοκμοτός, Τσέτσος)

ΦΟΙΒΟΣ: Κεφάλας, Ταφάνι, Χατζησάββας, Παϊζάνος, Αθανασίου, Θεοδοσίου (90’ Καμπούρης), Τζιβίλογλου, Κιοσέογλου, Τσουλάκος Αζεμάι (67’ Δαφερέρας), Μπανουσάι
ΡΟΔΟΣ: Τζήμας, Κωστόπουλος, Νικολόπουλος, Κανταρτζής, Σουλάι (75’ λτ. Σούλης), Μισέλ, Παπαδόπουλος (46’ Γκίνη), Μαρτσάκης (75’ Μπουντόπουλος), Χασομέρης (60’ Μπαρούτας), Δελαπόρτας, Χατζησάββας