Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου «Καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο

«Καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο

0
aera apollon

Παίζοντας καλύτερα στην διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, ο ΑΕΡΑ επικράτησε στο γήπεδο του με 4 – 1 του Απόλλωνα Καλυθιών και πρόσθεσε έτσι άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του. Στο πρώτο ημίχρονο ο Απόλλωνας ήταν καλά στημένος στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε μάλιστα να προηγηθεί στο σκορ.
Στο 18’ μετά από αντεπίθεση, ο Μαυρομούστακος πάσαρε στον Αρχοντούλη και αυτός με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 0 – 1.
Στο 63’ από σέντρα του Αγγελόπουλου από τα αριστερά, ο Δανάς με σουτ πάνω στην κίνηση έκανε το 1 – 1.
Στο 76’΄ο Ξύππας με μονοκόμματο διαγώνιο σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του (2 – 1) και στο 79’ ο Τριχιάς με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή πέτυχε το 3 – 1. Στο 80’ ο Αγγελόπουλος απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και με ένα πλασέ «έγραψε» το 4 – 1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Σταμάτης Αντωνάς (Στεφανάκης, Γεωργάς).
ΑΕΡΑ: Δαρζέντας, Τσελεπίδης, Μάκρας (64’Τριχιάς), Πομπού, Κατσιδώνης (83’ Πολυμερίδης), Ντικ, Δημητρόπουλος (70’ Λατσός), Δανάς, Γιώργου, Αγγελόπουλος, Ξύππας
ΑΠΟΛΛΩΝ: Παπαγεωργίου, Κίτσος, Φυλακούρης, Στάθης, Μ. Κυριαζής, Αρχοντούλης (58’ λ.τ.Μοσχηδιού), Μουτσοντέμι, Κιόττου (50’ Σταυρής), Γ. Κυριαζής, Μαυρομούστακος,Αλαχούζος