Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Εφηβικό: «Καθάρισε» στην επανάληψη!

Εφηβικό: «Καθάρισε» στην επανάληψη!

0
rodos-kleanthis efiviko

Ζωντανή στο κυνήγι του τίτλου παρέμεινε η Ρόδος καθώς επικράτησε εύκολα με 5-0 (όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο) του Κλεάνθη Παραδεισίου στο Ε.Α.Κ., σε αναμέτρηση για το εφηβικό Πρωτάθλημα (όμιλος Ρόδου).
Το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο με τα ελάφια να δημιουργούν κάποιες ευκαιρίες τις οποίες όμως δεν εκμεταλεύτηκαν. Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να χτυπήσουν με αντεπιθέσεις αλλά η καλοστημένη άμυνα της Ρόδου δεν τους άφησε και πολλά περιθώρια στο να απειλήσουν άμεσα την εστία του Καλανδρώνη.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του κ. Μποσγανά είχε τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και με τα πέντε τέρματα που πέτυχε, έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην τελική έκβαση του σκορ.
Φάσεις – γκολ
18΄Σουτ του Καριοφύλλη, έδιωξε ο Παπαγρηγορίου.
33΄Ο Καριοφύλλης έκανε το σουτ με τον Παπαγρηγορίου να είναι σε ετοιμότητα.
45΄Ο Παπαντωνίου με πλασέ από πλάγια θέση άνοιξε το σκορ για το 1-0.
49΄Μετά από κόρνερ ο Καριοφύλλης σε κενή εστία θα αστοχήσει.
61΄Μετά από κάθετη του Αλιμερκάϊ ο Καριοφύλλης με ψύχραιμο πλασέ κάνει το 2-0.
65΄Ο Κεχαγιόγλου με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 3-0.
70΄Σέντρα του Καριοφύλλη, ο Παπαντωνίου με πλασέ στην κίνηση στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 4-0.
74΄Ο Κοντούρης με πλασέ θα διαμορφώσει το τελικό 5-0.
Διαιτήτευσε ο κ. Αχιολάς (Βούλγαρη, Καραβελατζή)
ΡΟΔΟΣ: Καλανδρώνης(41΄Γιανούλι), Ταρατίτας, Τρέχας, Ραφτής(70΄Μιλόϊ), Κοντός, Ξεζωνάκης, Καριοφύλλης(75΄Musaku), Κεχαγιόγλου, Μελεξενής(41΄Αλιμερκάϊ), Κοντούρης, Παπαντωνίου
ΚΛΕΑΝΘΗΣ: Παπαγρηγορίου, Κοσινάς(71΄Διακουράκης), Χειμωνέττος, Χατζηνικολάου, Ζερβός, Χατζηλιάκου, Σαϊτης(56΄Παπακωνσταντής), Δρούλιας(62΄Μύταρης), Αρίφι, Κεβάνι, Γκούρι(66΄Φλεβάρης)

Παναγιώτης Κεπέρης

Η βαθμολογία
Σε άλλο σημερινό παιχνίδι, οι Ατρόμητοι επικράτησαν εκτός έδρας του ΑΕΡΑ με 3 – 0. Έτσι τώρα η βαθμολογία είναι η εξής: