Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου «Καθάρισε» ο Χαρτοφύλλης!

«Καθάρισε» ο Χαρτοφύλλης!

1
xartofilis dimitris

Με χατ τρικ του Δημήτρη Χαρτοφύλλη και αρκετούς νεαρούς στη σύνθεση του, ο Διαγόρας Βατίου ξεπέρασε ανώδυνα το εμπόδιο της ΑΕ Λέρου την οποία και κέρδισε με 3 – 0 και πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του. Και τα τρία γκολ επιτεύχθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο οι γηπεδούχοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους. Αντίθετα, στο πρώτο ημίχρονο η εικόνα ήταν διαφορετική μιας και η ΑΕΛ έδειχνε να πατάει καλά στον αγωνιστικό χώρο και να δημιουργεί και κάποιες φάσεις για να σκοράρει. Μια – δυο καλές φάσεις στα πρώτα 45 λεπτά είχε και ο Διαγόρας Βατίου ωστόσο ήταν φανερό πως στο διάστημα αυτό δεν ήταν καλός. Με το ξεκίνημα της επανάληψης, οι «κυανέρυθροι» μπήκαν πολύ δυνατά και «άνοιξαν» το σκορ στο 50’ με πλασέ του Χαρτοφύλλη για να ακολουθήσουν άλλα δυο τέρματα του ίδιου παίκτη (στο 53’ και στο 70’) με πλασέ επίσης. Από εκεί και πέρα, το παιχνίδι ήταν απλά μια τυπική διαδικασία και όλοι περίμεναν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ: Ζωγράφος, Ζερβός, Μοσχής, Πιτσουρδάκης, Κυριακάκης, Κοτζιάς, Παπασταμάτης, Παπουρδάνος, Κουρέλης (73’ Ζωάννου), Τριανταφυλλίδης (75’ Γρύλλης), Χαρτοφύλλης