Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου «Καθάρισε» ο Ξύπας

«Καθάρισε» ο Ξύπας

0
xupas-_abelas
Ο Αντώνης Ξύπας «καθάρισε» για την ομάδα του Άρη Αρχαγγέλου μέσα στα Μαριτσά. Με δυο δικά του τέρματα στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, έδωσε τη νίκη με σκορ 2 – 0 και παράλληλα ένα σπουδαίο «τρίποντο» για τους «κιτρινόμαυρους». Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Ηρακλής ανέβηκε και προσπάθησε να θυμηθεί τον καλό του εαυτό, όμως ήταν φανερό πως έδειχνε μπλοκαρισμένος.
Τα γκολ
Στο 14’ ο Παπαοικονόμου έκανε τη σέντρα μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο Ξύπας με σουτ πέτυχε το 0 – 1.
Στο 44’ ο Λορέντζος ανέτρεψε τον Ξύπα στον μεγάλη περιοχή. Ο διαιτητής έδωσε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο «παθών» διαμορφώνοντας το τελικό 0 – 2.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Μανώλης Μίαρης και «βοηθοί» του ήταν οι Χρήστος Κασιώτης και Γιώργος Μαυρουδής.
ΗΡΑΚΛΗΣ: Κοσμάς, Λορέντζος, Καρακώστας, Παπακωνσταντής, Μακρής (51’ Ραφτόπουλος), Βασιλώττος (72’ Γιακουμάρος), Κρομμύδας, Χειμωνέττος, Μπιλιάς, Καρίκης, Μαυρής (51’ Τσαλώλης)
ΑΡΗΣ: Μπεκιάρης (33’ λ.τ. Βαρέλης), Ξύπας, Μάκρας, Τσελεπίδης, Κοντόγιαννος, Γκίσο, Δ. Παπαοικονόμου (85’ Θρήσκος), Χατζηνικόλας, Μαρκόπουλος (73’ Κοτσίκος), Λαμπριανός, Στατής