«Καθάρισε» ο Γεωργαλλής

0
asklipio georgalis

Με σκόρερ το μεταγραφικό απόκτημα του Ιανουαρίου, Γεωργαλλή, ο ΠΑΣ Ασκληπειού κέρδισε με 2 – 0 την Αθλητική Ένωση της Κατταβιάς και πρόσθεσε έτσι άλλους τρεις πολύτιμους βαθμούς στο ενεργητικό του. Οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» νωρίς γιατί πέτυχαν γρήγορα και τα δυο τους τέρματα και από εκεί και πέρα τα πράγματα ήταν πολύ δύσκολα για τους αξιόμαχους «κιτρινόμαυρους». Προσπάθησαν πάντως όσο μπορούσαν αλλά όσο περνούσαν τα λεπτά τόσο και πιο δύσκολο γίνονταν το έργο τους.
Μόλις στο 8’ ο Γεωργαλλής με ατομική προσπάθεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1 – 0. Πέντε λεπτά αργότερα (στο 13’), ο Οχτάρας ανατράπηκε από τον Ιντρίσσα στην μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Γεωργαλλής (2 – 0). Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Θωμάς Πατσιόπουλος (Παπαγιαννίδης, Ατσικνούδας).
ΠΑΣ ΑΣΚΛΗΠΕΙΟΥ: Καμπούρης, Χωρίτης, Μελισσάς, Καψαλάκης, Γεωργαλλής, Ταγκάεβ (64’ Παπαβασιλείου), Φραγκάκης (78’ Βολιτάκης), Οχτάρας (85’ Πεταλάς), Ταμπουράς, Καστανίδης, Γιώτας.
ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ: Μάλτας, Μπουμπουλάκης, Ιντρίσσα, Καρασάββας Χ., Ράδος (53’ Βλασσακίδης), Τσακμακίδης (67’ Μακρυδημήτρης), Κουλιμπαλί, Μυλωνάς, Τριαλώνης, Καρπάτσης, Μερκούρης.