Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου «Καθάρισαν» στο τέλος

«Καθάρισαν» στο τέλος

0
pas paiktes

Με δύο τέρματα που πέτυχε ο ΠΑΣ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα κατάφερε να πάρει την νίκη με 2-0 από την Ασπίδα Σαλάκου και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.
Το παιχνίδι κύλησε σε μέτρια επίπεδα στο πρώτο μέρος με τους φιλοξενούμενους να έχουν τον έλεγχο αλλά χωρίς ουσία. Στην επανάληψη τα πράγματα στον αγωνιστικό χώρο έγιναν καλύτερα αλλά το γκολ δεν ήρθε για καμία ομάδα παρά τις καλές στιγμές που είχαν και ιδιαίτερα για τους φιλοξενούμενους. Ωστόσο από το 70΄και μετά ο έγινε πιο ουσιαστικός και στο 83΄κατάφερε με πλασέ του Καρπαθάκη να κάνει το 0-1, μετά από σέντρα του Πιτσουρδάκη. Μετά από δύο λεπτά ο Ταγκάεφ έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με ψηλοκρεμαστό σουτ πέτυχε το 0-2 που διασφάλιζε την νίκη της ομάδας του.
Διαιτησία Κόλλιας-Ντόκος-Αχιολάς.
ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ: Εγγλέζος, Χατζηκυριάκος, Τριανταφύλλου, Λαγός (84’ Ζερβός), Καραβόλιας, Ιρίμια (51’ Καρασάββας), Γιουτζεσόϊ, Λαθούρης, Μάχλης Ν., Σεβδαλής (70’ Πολυχρόνης), Καραγιάννης
ΠΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟΥ : Χατζηπέτρος, Μάκρας, Πιτσουρδάκης, Μελισσάς, Γιώτας, Γαϊτάνος (90’ Πεταλάς), Καψαλάκης, Μαλάμης (80’ Αγγελής), Καρπαθάκης (84’ Ματσάγκος), Ταγκάεφ, Βακιάνης