Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Καθαρή νίκη του Καλυμνιακού

Καθαρή νίκη του Καλυμνιακού

0
aod_doksa

Τη νίκη 3-1 πήρε ο Καλυμνιακός που επικράτησε στης Δόξας Ψίνθου στην έδρα του. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και πιστοποίησαν με τρία γκολ την ανωτερότητά τους στον αγωνιστικό χώρο. Στο 28΄ ο Τριαντάφυλλος με σουτ έκανε το 1-0, ενώ στο 42΄ ο Σαγρές βγήκε τετ α τετ με το Φράγκο τον οποίο και πλάσαρε εύστοχα κάνοντας το 2-0. Στην επανάληψη η Δόξα μείωσε σε 2-1 με το Νικολό στο 55΄ όμως στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Τρικοίλης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΚΑΛΥΜΝΙΑΚΟΣ: Αξιώτης, Τριαντάφυλλος, Σαγρές, Κωνσταντινίδης, Κλάψης, Σβύνος (28’ Τρικοίλης), Φράγκος, Βαβλάς, Παντελής, Κοτσάνης (55’ Σαρούκος, 87’ Κάρλης), Βρεττός
ΔΟΞΑ: Ματακάκης, Μπατέστας (81’ Μπαρμπαντώνης), Βιτσέντζος, Τσίπας, Σταμούλης, Τσούλλος, Τσοπάνογλου, Νικολός, Στάππας, Αλιάι, Φράγκος