Αρχική Αθλητικά νέα Άλλα Σπορ Καλά πλασαρίσματα για τον ΙΚΑΡΟ!

Καλά πλασαρίσματα για τον ΙΚΑΡΟ!

0
moto cros2

Με πολύ καλή εμφάνιση και καλά πλασαρίσματα ολοκληρώθηκε για τους αθλητές του ΙΚΑΡΟΥ ο 3ος αγώνας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος MotoCross Νοτίου Ελλάδας. Ο Βασίλης Χρυσοχός μετά από αποχή σχεδόν δύο χρόνων από τις πίστες έκανε πολύ καλή εμφάνιση και τελικά κατέκτησε την 4η και 2η θέση στα δύο σκέλη της ΜΧ2. Ενώ στα χρονομετρημένα το πρωί της Κυριακής είχε την 2η θέση. Ο Φραγκίσκος Ζούνης συμμετέχοντας στην κατηγορία EXPERT κατέκτησε την 8η και 9η θέση ενώ στα χρονομετρημένα πήρε την 1η θέση, βέβαια να τονίσουμε ότι ο Φραγκίσκος αγωνίζονταν με μοτοσυκλέτα 250cc και είχε να συναγωνιστεί αναβάτες με μοτοσυκλέτες 450cc
Στα Μέγαρα και στον τελευταίο αγώνα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ταχύτητας, ο Γιάννης Κλαδογένης έχοντας πολλά μηχανικά προβλήματα κατάφερε τελικά και πήρε την 12η θέση, σε μία πίστα στην οποία αγωνίζονταν για πρώτη φορά