Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Κακή εμφάνιση και ήττα για την Τελχινίδα

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Τελχινίδα

0
agia paraskeui telxinida

Η κακή εμφάνιση της γυναικείας ομάδας της Τελχινίδας απέναντι στην Αγ. Παρασκευή είχε ως αποτέλεσμα μία ακόμη ήττα με 3-0 σετ για τις ροδίτισσες στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας.
Οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά δεν κατάφεραν αν απειλήσουν επιθετικά, παρά μόνο ελάχιστες φορές, τις αντιπάλους τους ενώ μέτρια ποιοτικά ήταν η άμυνα και η υποδοχή τους.
ΑΕ Αγ. Παρασκευής – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 σετ σε 59΄(25-15 σε 20΄, 25-12 σε 20΄και 25-17 19΄)
Αγία Παρασκευή (Κωστακόπουλος): Τσιώνη, Ζήση Χ., Μιχαλάκη, Δρούγκα, Λάιου, Ζήση Π., Μανιατογιάννη –λ / Καράβη, Καβριγιάνη, Γκιζιώτη και Παραμανίδη.
Τελχινίς: (Τσιντομηνάς): Καρολίνα Χρυσοχού, Ματίνα Γιαννέλη, Μαρία Βρατσάλη, Φαίη Μίχου, Ελένη Μητροπούλου, Αγλαΐα Σκορδά, Νικολέτα Αμορανίτη (λ) Μαρία Γιώτη (λ), Χρυσάνθη Μαθιουδάκη, Φαμπιόλα Τερζίου, Νίκη Κουτζούκη, Κέλυ Δαουτοπούλου, Γιάννα Κουλουμέντα, Κατερίνα Χειμωνέττου.