Αρχική Εφηβικό Κ16: O …πάγκος έδωσε τη λύση στους Πάνθηρες!

Κ16: O …πάγκος έδωσε τη λύση στους Πάνθηρες!

0

Αν και στο ημίχρονο έχανε με 1 – 0, η Κ16 των Πανθήρων ανέβασε την απόδοση της στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε με ανατροπή, 2 – 1 του Κλεάνθη Παραδεισίου σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στο γήπεδο του Θεολόγου στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Στο πρώτο ημίχρονο οι Πάνθηρες ήταν εκτός ρυθμού και παρά τις δυο πολύ καλές ευκαιρίες (τετ α τετ) που δημιούργησαν με τον Buzi (πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα) και τον Ζενελάϊ (άουτ), δεν μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ απέναντι σε έναν Κλεάνθη που έδειχνε να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. Στο 32’ μάλιστα μετά από εκτέλεση κόρνερ και αδράνεια στην άμυνα, ο Αφεντούλης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1 – 0.

Το σκηνικό διαφοροποιήθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και σε αυτό έπαιξαν καθοριστικό ρόλο οι αλλαγές που έγιναν οι οποίες έδωσαν άλλη πνοή και καλύτερο ρυθμό στους Πάνθηρες. Ο Ντουμάζιος στο 43’ με μια πολύ ωραία «λόμπα» έξω από την περιοχή έκανε το 1 – 1 και ο Τόλη στο 48΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 1 – 2 και έδωσε το «τρίποντο» στην ομάδα του η οποία έφθασε στους 24 βαθμούς, έχοντας δώσει 15 αγώνες.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε η Χονδρού (Αναστασοπούλου, Καισίδης)

ΚΛΕΑΝΘΗΣ: Τσιροδήμος, Γαμπιεράκης, Φραγκίνης, Τσιμέττας (53’ Τσιλίκης), Ferhati, Τσαπόγας, Αφεντούλης, Πότσου, Χατζηνικολάκης, Zekio (70’ Μπιλάϊ), Καράβελλας
ΠΑΝΘΗΡΕΣ: Διακοσταμάτης, Αραμπατζής, Καρακούσης, Καψής, Μουχαμεντάνι, Ελεζλί (36’ Κοροδήμος), Cuzuloc (60’ Κουφός), Πορτσέλι (41’ Ντουμάζιος), Zanelaj (68’ Σταματιάδης), Buzi (36’ Τόλη), Διακογιάννης