Αρχική Εφηβικό Κ16: Ισόπαλοι Πάνθηρες και Ρόδος

Κ16: Ισόπαλοι Πάνθηρες και Ρόδος

0

Ισόπαλοι με σκορ 3 – 3 αναδείχθηκαν Πάνθηρες και ΑΣ Ρόδος σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στο Ενωσιακό γήπεδο “Κλεόβουλος Χατζηγεωργίου” στο πλαίσιο του πρωταθλήματος U16 της ΕΠΣΔ. Αν και με εννιά (!) συνολικά απουσίες, η ομάδα των Πανθήρων στάθηκε αξιοπρεπέστατα και διεκδίκησε με όλες τις δυνάμεις της τη νίκη. Ο δυνατός άνεμος έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη της αναμέτρησης με τη Ρόδο να είναι καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και την ομάδα του Γιώργου Αγγελάκη να πατάει καλύτερα στην επανάληψη, διάστημα κατά το οποίο στηρίχθηκε στις αντεπιθέσεις.

Το σκορ άνοιξε για τη Ρόδο στο 12΄ο Γεωργαλλής ( 0 – 1) αλλά στο 41′ ο Ζενελάϊ έκανε το 1 – 1. Στο 45′ ο Μπούζι έδωσε το προβάδισμα στους Πάνθηρες (2 – 1), όμως ο Ισκάς στο 51′ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και ο Παρασκευάς Διακογιάννης στο 65′ έκανε το 3 – 2 αλλά τα “ελάφια” δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και έτσι ισοφάρισαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τιόλη στο 75′ (3 – 3). Η εσχάτη των ποινών δόθηκε για χέρι του Αραμπατζή μέσα στην μεγάλη περιοχή.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Μόσχος (Χοτζάϊ, Καισίδης)

ΠΑΝΘΗΡΕΣ: Διακογιάννης Δημήτρης (79′ Διακοσταμάτης), Αραμπατζής, Καρακούσης, Κουφός, Κοροδήμος, Μουχαμεντάνι, Κουζουγιόκ, Πορτσέλλι (62′ Μιχάλης Πατρού), Ζενελάϊ, Μπούζι (61′ Σταματίαδης), Διακογιάννης Παρασκευάς
ΡΟΔΟΣ: Ποντικάκης, Ροδίτης, Ζαγούρης, Πέτσουλας (61′ Διακομιχάλης), Σαχινίδης, Γεωργαλλής, Ισκάς, Τιόλης, Χαρίτος, Σταθόπουλος, Τσιακήρογλου

Φωτογραφία: Γεωργία Σαράντη